Trójka przyjazna środowisku

Ekologia w naszej szkole to nie tylko coroczne „Sprzątanie Świata”. Od wielu lat przyłączamy się do akcji propagujących dbałość o czyste środowisko: systematyczna zbiórka makulatury, gromadzenie zużytych baterii, segregowanie odpadów ... - to tylko niektóre przedsięwzięcia. Podejmowane przez uczniów i nauczycieli działania uczą odpowiedzialności i samodzielności. Pobudzają inicjatywę i pomysłowość. Inspirują naszą społeczność do działań zmierzających do poprawy środowiska naturalnego. Ogólnoświatowa akcja „Sprzątanie świata” znakomicie wpisała się w kalendarz  imprez naszej szkoły, a uczniowie, po raz kolejny aktywnie włączyli się do tegorocznej edycji akcji.

Pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję …, nie śmiecę” - 14 września, dzieci z klas trzecich wraz z wychowawczyniami, zaopatrzone w worki na śmieci i rękawice ruszyły na przydzielone tereny w okolicach szkoły. Kampania ekologiczna, w której z zaangażowaniem wzięliśmy udział to nie tylko doraźne usunięcie śmieci z naszego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie do działań zmierzających do poprawy środowiska, w którym na co dzień przebywamy. Nic nie sprawiło nam takiej przyjemności, jak widok porządnie wykonanej pracy.