Międzynarodowy Dzień Teatru

Świat jest teatrem, aktorami ludzie,

którzy kolejno wchodzą i znikają

William Szekspir

27 marca w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Celem imprezy było rozbudzenie wrażliwości estetycznej, zaprezentowanie posiadanych umiejętności związanych z tworzeniem dzieła teatralnego i przybliżenie wiedzy teatralnej.

W pierwszej części spotkania uczniowie trójki zapoznali się z krótkim przewodnikiemZ wizytą w teatrze”, gdzie mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w teatrze, czym zajmuje się sufler albo inspicjent. Mali aktorzy z klasy IVd z wielkim przejęciem i zaangażowaniem opowiedzieli o kulisach pracy w tym niezwykłym miejscu jakim jest teatr.

W drugiej części odbyło się przedstawienie przygotowane przez panią Annę Rudzką z uczniami klasy Vc i Ve. W sposób humorystyczny dzieci przedstawiły scenki z życia szkoły, co wywołało wśród słuchających śmiech i burzę oklasków.

W ramach Dnia Teatru w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawszą teatralną kukiełkę oraz fragment sceny dowolnego przedstawienia. Nagrodzone osoby to:

I miejsce - Hanna Pawlicka z kl. Va,

II miejsce - Julia Peplińska z kl. IVe,

III miejsce - Gabriela Sudnicka z kl. IVd.

Wyróżniono również  pracę Szymona Janowiaka z kl. IVd.

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy sponsorom za atrakcyjne nagrody: Księgarni „Hit”, Sklepowi AGD PSS Społem Kotwica, Sklepowi Wielobranżowemu p. H. Stoltmann oraz Księgarni Centrum Taniej Książki.

M. Bernacka

M. Kasprzykowska