Profilaktyka uzależnień

Problem uzależnień wśród młodzieży jest szczególnie znany w całym społeczeństwie. Dlaczego? To pytanie zadają sobie wszyscy. Rodzice, pedagodzy, psycholodzy. Dlaczego, choć robi się tak wiele, aby wzrosła wiedza młodego społeczeństwa na temat zgubności palenia, picia i narkotyzowania się, coraz więcej młodych ludzi sięga po te zakazane owoce. Z tematem tym zmierzyli się uczniowie klasy VId. Wraz z wychowawczynią p. Beatą Żmudą przygotowali dla rodziców uczniów klas IV-VI (tuż przed zebraniami z rodzicami w dniu 16 maja 2013r) apel profilaktyczny poruszający problem współczesnej młodzieży- przyczyny uzależnień. Pokusa spróbowania, chęć stania się dorosłym, chęć imponowania, młodzieńcza tęsknota za nowymi wrażeniami, trudne relacje z dorosłymi - te i inne przyczyny pojawiały się w ustach uczniów. Mocne słowa tekstów i wierszy akcentowały potrzebę akceptacji i miłości ze strony rodziców. Najważniejsza jest profilaktyka, która jak wiadomo jest skuteczniejsza i tańsza od leczenia samej choroby. Nie zapominajmy o niej i róbmy wszystko, żeby uchronić naszą młodzież przed zagrożeniami współczesnego świata.

B. Żmuda