Zdrowy człowiek. Zdrowa ziemia

Już z początkiem września w Zespole do Spraw Promocji Zdrowia zrodziła się koncepcja, aby w kwietniu przeprowadzić na terenie naszej szkoły akcję pod hasłem „Zdrowy człowiek. Zdrowa Ziemia”.

Pomysł zrodził się stąd, że to właśnie w kwietniu przypadają dwa ważne dni: 07.04. - Światowy Dzień Zdrowia i 21.04. - Światowy Dzień Ziemi.

Biorąc pod uwagę fakt, jak istotne w obecnych czasach są oba te zagadnienia, postanowiliśmy poświęcić na omówienie różnych ich aspektów cały kwiecień. Dla wszystkich oddziałów, począwszy od klas pierwszych, aż po szóste, zorganizowaliśmy spotkania z osobami, które na co dzień zajmują się zdrowiem. Rozpoczynając akcję zapoznaliśmy poszczególne klasy z tematyką spotkań, tak aby uczniowie mogli się do nich odpowiednio przygotować i zadawać osobom prowadzącym pytania dotyczące nurtujących ich problemów.

Spotkanie klas pierwszych z dentystą, panem Rafałem Karskim - „Dbaj o zęby!”

Spotkanie klas drugich z lekarzem, panią Sylwią Kacprzyk  - „W zdrowym ciele, zdrowy duch!”

Klasy trzecie podczas spotkania z pielęgniarką, panią mgr Bożeną Walczuk - „Szczepienia ochronne”

Klasy czwarte podczas spotkania z panią pedagog Anną Lichańską i panią Beatą Łoin - „Zdrowie psychiczne”

Klasy piąte wzięły udział w spotkaniu z panią Magdaleną Brygałą - „Pomiar ciśnienia tętniczego”

Klasy szóste  uczestniczyły w spotkaniu z  oszczepniczką, panią Barbarą Madejczyk, czterokrotną mistrzynią Polski, uczestniczką  Igrzysk Olimpijskich w Atenach i Pekinie - „Ruch to zdrowie!”.

O zdrowym stylu życia i ochronie naszej planety uczniowie rozmawiali także podczas zajęć lekcyjnych. Młodsi rysowali plakaty, starsi, uczyli się udzielania pierwszej pomocy, w czasie dyskusji, przekonywali się, że zdrowy człowiek zależy w dużej mierze od czystych wód, gleby i powietrza, a te znów zależne są od właściwego postępowania człowieka.

Zespół do spraw promocji zdrowia