„Znam swój kraj”, czyli powiatowe potyczki trzecioklasistów

15 marca 2013 roku w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce „Znam swój kraj” dla uczniów klas trzecich. Honorowym patronatem konkurs objęli: Starosta Sławieński, Burmistrz Miasta Darłowo i Wójt Gminy Darłowo. Do konkursu zgłosiło się 10 szkół: ZS w Jarosławcu, ZS w Starym Jarosławiu, ZS nr 3 w Dąbkach, ZSS w Korlinie, ZSS w Dobiesławiu, SP 1 i SP 3 w Sławnie, SSP w Słowinie oraz SP 3 w Darłowie.

Na zespoły czekały urozmaicone zadania: uczniowie układali herby z puzzli, rozpoznawali zabytki i postaci znanych Polaków, porządkowali nazwy państw i flagi przy granicach RP, układali hymn z rozsypanych wyrazów, odpowiadali na pytania z rodzimej historii, łowili rośliny i zwierzęta bałtyckie z sieci rybackiej. Dzieciom, ich nauczycielom i zaproszonym gościom towarzyszyły ogromne emocje. Reprezentanci szkół byli wspaniale przygotowani, posiadają bogatą wiedzę o Polsce, a walka o miejsca była bardzo wyrównana.

I miejsce w konkursie zajęła drużyna ze SP 3 w Darłowie (Zuzanna Kuriata, Agata Piłat, Amelia Tomaszewska),

II miejsce zajęła SP 1 w Sławnie (Mikołaj Supieta, Jan Król, Nela Mariak),

II miejsce przypadło SSP w Słowinie (Piotr Filipek, Dżesika Dąbska, Julia Dąbska).

W jury zasiedli: starosta sławieński p. W. Wiśniowski, wicestarosta p. A. Protasewicz, kierownik  Referatu  Oświaty UM w Darłowie p. Z. Mielczarski, dyrekcja SP 3 w Darłowie p. K. Łusiewicz, M. Wawulska, A. Lichańska, przedstawicielki Banku PKO BP w Darłowie p. M. Olik i M. Mielczarek, przewodnicząca Rady Rodziców SP 3 p. I. Bednarczyk oraz dyrektor Bałtyckiego Banku Spółdzielczego w Darłowie p. M. Kotowicz

Przed uczestnikami zabawy swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klasy III b z koła teatralno – tanecznego „Ruch i Słowo”.

Dziękujemy sponsorom atrakcyjnych nagród dla wszystkich uczestników konkursu: Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta Darłowo, Urzędowi Gminy Darłowo,  Hotelowi „Lidia”, Parkowi Wodnemu „JAN”, Bankowi Spółdzielczemu i PKO BP w Darłowie.

Podziękowania składamy także Państwu A. G. Makarskim za przygotowanie poczęstunku dla uczestników, Darłowskiemu Ośrodkowi Kultury za użyczenie sprzętu nagłaśniającego, a p. R. Gorgolowi za jego obsługę w czasie trwania imprezy.