Archiwum artykułów

Bezpieczne ferie

Myśląc o bezpiecznych feriach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie podjęła szereg działań, aby przygotować podopiecznych do aktywnego i przyjemnego wypoczynku.

Wychowawcy klas przeprowadzali pogadanki na temat bezpiecznego zachowania się podczas zabaw na świeżym powietrzu. Zwracali uwagę, aby te zabawy odbywały się w miejscach oddalonych od jezdni. Uczniowie oraz ich rodzice zostali zapoznani z propozycjami zajęć organizowanych w czasie ferii na terenie szkoły oraz z harmonogramem godzin pracy nauczycieli, którzy te zajęcia będą prowadzić. Powyższe informacje były dostępne na szkolnej stronie internetowej. Na terenie szkoły rozwieszone zostały plakaty, a na jednej z tablic wykonano gazetkę na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. W tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie ferii zimowych zaproszono funkcjonariusza Straży Granicznej. Gość wraz z uczniami klas szóstych omówił temat istniejących zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się dzieci w czasie ferii, przypomnieli także o zasadach bezpieczeństwa.