Archiwum artykułów

Ks. Biskup Paweł Cieślik w naszej szkole

W poniedziałek 23 września nasza gościła dostojnego gościa Ks. Biskupa Pawła Cieślika, który w ramach zaplanowanej wizytacji w Parafii Św. Gertrudy w Darłowie, zechciał odwiedzić naszą szkołę. O godzinie 1400 Ks. Biskup w towarzystwie Pani Dyrektor Szkoły Katarzyny Łusiewicz i Ks. Proboszcza Eugeniusza Gnibby spotkał się ze Szkolnym Kołem Caritas im. Matki Teresy z Kalkuty (powstałym jako pierwsze w naszej Diecezji), Szkolnym Kołem Redakcyjnym „Świetlik” i Szkolnym Kołem Biblijnym. Przedstawiciele Kół przywitali Ks. Biskupa kwiatami i śpiewem oraz opowiedzieli o swojej dotychczasowej działalności. Szkolne Koło Caritas liczące ponad 40 członków przedstawiło 10 podstawowych Zasad Wolontariusza SKC, którymi kierują się podczas swojej pracy. Natomiast ks. Sebastian Kowal przedstawił działalność Koła Redakcyjnego, które zajmuje się redagowaniem Szkolnej Gazetki Katechetycznej „Świetlik”, oraz Koła Biblijnego, sięgającego do źródeł naszego chrześcijaństwa.

Ks. Biskup wyraził swoją radość z ich działalności zachęcając do dalszego zaangażowania. Zauważył jak ważna jest praca dla dobra drugiego człowieka, która nigdy nie zostaje bezowocna. Dzieci przeplatając rozmowę wspólnym śpiewem zadawały ks. Biskupowi wiele przygotowanych przez siebie pytań na nurtujące ich tematy, na które ks. Biskup udzielał ciekawych odpowiedzi obdarowując dzieci obrazkami.

Po spotkaniach z dziećmi odbyło się także spotkanie z nauczycielami. Ks. Biskup podkreślił, że bardzo chciał tego spotkania, aby podziękować nauczycielom za ich poświęcenie i trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia. Wyraził wdzięczność, że dane mu było przebywać w tak miłej i serdecznej atmosferze naszej szkoły. Na zakończenie spotkania ks. Biskup uwiecznił dokonał wpisu do szkolnej kroniki, rozmawiał z nauczycielami, a Panie Dyrektorki dziękując za wspólne spotkanie wręczyły dostojnemu Gościowi symboliczny upominek.