Archiwum artykułów

Dzień Marchewki

Dzień Marchewki to w Polsce nowe święto, chcieliśmy dać przykład naszym kolegom i w świetlicy szkolnej dnia 04.04.2014 świętowaliśmy ten nietypowy dzień w dwóch grupach świetlicowych.

Dzieci mogły odkryć kilka ciekawostek dotyczących marchewek dzięki prezentacji multimedialnej; uczyły się piosenki pt. „Urodziny Marchewki”, a także bawiły się w zabawy logopedyczne z marchewką w roli głównej.

Nie zabrakło również zajęć plastycznych - młodsza grupa dzieci wykonywała marchewki z wycinanek, a starsza z użyciem świeżych marchewek wykonywała cudne ludziki.

Na zakończenie zajęć uczniowie degustowali świeże marchewki i sok z nich przyrządzony.

Mamy nadzieje, że w przyszłym roku inni uczniowie pójdą naszym śladem i urządzą Marchewce huczne święto.

Dorota Sławińska