Archiwum artykułów

Święto patrona

W piątek 30 maja społeczność naszej szkoły obchodziła Święto Patrona Szkoły. Po zajęciach edukacyjnych popularyzujących tradycje, dorobek szkoły i przybliżających postać Żołnierza Wojsk Ochrony Pogranicza, uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami formacji, która przejęła dziedzictwo po WOP - Straży Granicznej. Głównym punktem programu obchodów święta szkoły był II Bieg Patrona, zorganizowany przy współpracy z Placówką Straży Granicznej w Darłowie. Biegi odbywały się w parku przy Skwerze Króla Eryka, uczestniczyli w nich uczniowie klas II - VI. Zwycięzcami biegów zostali:

1 miejsce Wiktoria Kulińska kl. IIe, Eryk Kozak IIe,

2 miejsce Natalia Klugowska kl. IId, Kacper Lichański kl. IIa,

3 miejsce Emilia Karska kl. IIa, Kacper Kacprzyk kl. IIa.

1 miejsce Wiktoria Ilczuk kl. IIIb, Gracjan Meger kl. IIIc,

2 miejsce Liliana Maleszak kl. IIIc, Oliwier Sikorski IIId,

3. Dominika Byrwa kl. IIIc, Jakub Adamczak kl. IIIe.

Klasy IV

1 miejsce Anna Grodzka kl. IVa, Filip Kaczyński kl. IVd,

2 miejsce Martyna Strzelecka kl. IVa, Michał Widawski kl. IVa,

3 miejsce Dominika Fiedorowicz kl. IVd, Natan Broczkowski kl. IVd.

Klasy V

1 miejsce Amanda Bednarz kl. Ve, Wiktor Eima kl. Vc,

2 miejsce Justyna Jazowska kl. Vb, Kamil Kass kl. Vc,

3 miejsce Laura Kliber kl. Vd, Julian Szczepanowski kl. Vb.

Klasy VI

1 miejsce Wiktoria Leszkiewicz kl. VIb, Kacper Płachta kl. VIe,

2 miejsce Sandra Kur kl. VIb, Jakub Skrzypczyński kl. VIc,

3 miejsce Natalia Wieczorek kl. VIb, Przemysław Bąk kl. VIa.

Medale ufundowane przez Placówkę Straży Granicznej w Darłowie wręczali dyrektor szkoły pani Anna Lichańska i komendant PSG ppłk Mikołaj Kaczanowicz.

Dzieci z klas pierwszych zwiedziły Placówkę Straży Granicznej w Darłowie. Tam poznały zadania i specyfikę pracy funkcjonariuszy SG. Obserwowały pracę psa służbowego, oglądały sprzęt i pojazdy, które służą pracy pograniczników. Na zakończenie wycieczki uczniowie pokonywali tor przeszkód, sprawdzający sprawność i kondycję dzieci. Po zaliczeniu testu, dzieci otrzymały z rąk komendanta PSG ppłk Mikołaja Kaczanowicza pamiątkowy Paszport Ucznia .

Słodkim zakończeniem imprezy były lody ufundowane przez Radę Rodziców.

Małgorzata Marek