Archiwum artykułów

Festyn „Grunt to rodzinka”

23 maja 2014 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Rodziny po raz piąty nasza szkoła zorganizowała festyn rodzinny pod hasłem „Grunt to rodzinka”.

Podobnie jak w poprzednich latach, program imprezy obfitował w różnorodne i ciekawe atrakcje. Na scenie uczniowie prezentowali swoje umiejętności i zdolności recytatorskie, artystyczne, muzyczne oraz aktorskie, za które każdy uczestnik został obdarowany słodkim upominkiem. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również mobilne miasteczko ruchu drogowego, a także konkurencje sportowe, takie jak m.in. tor przeszkód, rzuty piłką do kosza oraz woreczkiem do celu, strzały piłką do bramki i harce na placu zabaw „Hasanka”.

Ponadto odbył się mecz piłki nożnej Urzędnicy Miasta kontra Pracownicy SP3, który zakończył się wynikiem 0:2 oraz mecz piłki siatkowej nauczyciele - uczniowie ze zwycięstwem po stronie pedagogów.

Reprezentacje klas V i VI oraz gimnazjum miały okazję wziąć udział w podchodach, w których I miejsce zajęła klasa VI B (SP 3), II miejsce - klasa VI D (SP 3), III miejsce - klasa III C (Miejskie Gimnazjum w Darłowie).

W quizie „Jak dobrze znam swoją rodzinkę” I miejsce zdobyła rodzina Kołaczkowskich, II miejsce - rodzina Witkowskich, III miejsce - rodzina Jączek.

Ponadto odbyły się: konkursy plastyczne, eksperymenty przyrodnicze, karaoke, giełda hobbystów, które zaciekawiły dużą grupę uczniów. Każdy miał również okazję spróbować swojego szczęścia w loterii fantowej, w której czekało mnóstwo atrakcyjnych nagród.

Podczas festynu została także wręczona Nagroda Burmistrza Miasta Darłowo za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym „Moja rodzina - drzewo genealogiczne”, którą otrzymał Tomasz Janiszewski (kl. IC) z mamą, a wyróżnienia: Kajetan Łuszczewski (kl. IIB), Agata Czajkowska (kl. IVA) z mamą, Karolina Wiczkowska (kl. IA), Miłosz Bukowski (kl. IIIE) z mamą.

Uwagę uczestników festynu przyciągało niezwykle barwne stoisko ekologiczno – profilaktyczne „Pod strzechą”, propagujące zdrową żywność: owoce, warzywa, soki, domowe wypieki i przetwory, którymi chętnie wszyscy się częstowali. Słodki poczęstunek, kawę i herbatę oferowała domowa kawiarenka, do której przepyszne ciasta dostarczyli rodzice naszych uczniów, za co serdecznie im dziękujemy.

Była również możliwość zmierzenia ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi u pań z Darłowskiego Koła Diabetologów.

Na zakończenie wszyscy zebrali się przy grillu, zorganizowanym przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Zabawa dzieci i ich rodziców przebiegała w atmosferze radości oraz dobrego humoru, a uśmiechnięte buzie uczestników były najlepszym dowodem świadczącym o sensowności i celowości podjętych działań.

Należy podkreślić, że ich różnorodność i atrakcyjność zawdzięczamy zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników SP3 w Darłowie, a także hojności naszych darczyńców, którym serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Są to:

URZĄD MIASTA DARŁOWO

RADA RODZICÓW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W DARŁOWIE