Archiwum artykułów

Informatycy z naszej szkoły w finale

W marcu (21.03) w Szczecinie odbył się finał III Konkursu Wiedzy Informatycznej Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Zachodniopomorskiego. Zakwalifikowali się do niego dwaj uczniowie z naszej szkoły, Michał Pawlicki i Dawid Schań z klasy VIa.

Wejście do finału to wynik ciężkiej pracy i pomyślne rozwiązanie zadań z trzech wcześniejszych etapów. Zakres materiału obowiązujący podczas konkursu wymagał od uczestników umiejętności m.in.: programowania w Scratch’u, przeliczania liczb w systemie DEC i BIN, posługiwania się arkuszem kalkulacyjnym.

W ogólnej klasyfikacji obaj uczniowie wypadli bardzo dobrze. Michał Pawlicki zajął w finale VI miejsce, a Dawid Schań znalazł się w drugiej dziesiątce finalistów. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się 10 kwietnia w IV LO w Szczecinie. Obu uczniom i ich nauczycielowi, pani Jolancie Czarnuch, gratulujemy.