Archiwum artykułów

Konkurs matematyczny „Jeden z dziesięciu”

Dnia 30 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczny „Jeden z Dziesięciu” dla uczniów klas piątych zorganizowany przez nauczycieli matematyki. Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Sławieński. Konkurs ten wpisał się już w tradycję naszej szkoły, jednak po raz pierwszy jako powiatowy, wcześniej był gminny, a na samym początku szkolny.

Do konkursu przystąpiło 35 uczniów z trzynastu szkół powiatu sławieńskiego. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć zawodników z następujących szkół:

ZS nr 4 w Kopnicy, SP w Staniewicach, SP w Dąbkach, SP w Sławsku, ZS nr 2 w Starym Jarosławiu, ZS w Ostrowcu, ZS w Postominie, SP w Lejkowie, ZSS w Słowinie, ZSS w Korlinie, SP w Niemicy, ZSS STO w Darłowie oraz SP nr 3 w Darłowie.

Na początku uczestnicy konkursu wzięli udział w turze eliminacyjnej. Zadaniem każdego z uczniów było rozwiązanie testu zawierającego 15 zadań zamkniętych. Do dalszego etapu zakwalifikowało się 10 zawodników, którzy zdobyli największą ilość punktów. Czołową dziesiątkę stanowili: Patryk Bindas i Dominik Kiełczewski z SP w Dąbkach, Aleksandra Kuczmarska i Krystian Wrzesień z SP nr 3 w Darłowie, Jakub Błaszczyk z ZS nr 2 w Starym Jarosławiu, Liliana Kędzińska z ZS w Postominie, Mateusz Knap z SP w Sławsku, Edyta Młyńska z ZSS w Słowinie, Patrycja Tomczyk z ZSS STO w Darłowie oraz Julia Podpłońska z ZS w Ostrowcu. To oni przystąpili do matematycznych potyczek wzorowanych na znanym, telewizyjnym turnieju „Jeden z dziesięciu”. W czasie turnieju, pomimo ostrej rywalizacji, panowała przyjazna atmosfera.

Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy matematycznej, a walka o zwycięstwo była bardzo wyrównana. Wyłoniono jednak najlepszego z najlepszych, czyli tytułowego „Jednego z Dziesięciu”. Zwycięzcą tegorocznego konkursu został Mateusz Knap z SP w Sławsku, II miejsce zajęła Patrycja Tomczyk z ZSS STO w Darłowie, III miejsce zajęła Liliana Kędzińska z ZS w Postominie.

Jury stanowili zaproszeni Goście: pan Zbigniew Mielczarski - kierownik Referatu Oświaty UM w Darłowie, pani Dorota Majkut - dyrektor Parku Wodnego „Jan” w Darłowie, pani Izabela Bednarczyk - przewodnicząca  Rady Rodziców przy SP 3 w Darłowie oraz pani Katarzyna Łusiewicz - dyrektor SP 3 w Darłowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sławnie, Radę Rodziców przy SP 3 w Darłowie, Urząd Miasta Darłowo, Park Wodny „Jan”, Hotel „Lidia”, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe oraz Wydawnictwo Nowa Era.

Dzieciom i ich nauczycielom dziękujemy za udział, gościom i sponsorom za wielkie wsparcie i pomoc w organizacji konkursu, a zwycięzcom gratulujemy!