Archiwum artykułów

Angielski znają doskonale

Dnia 30 kwietnia 2014 roku w Społecznej Szkole Podstawowej w Słowinie odbył się II Gminny Konkurs Języka Angielskiego.

Trzyosobowe drużyny składające się z uczniów klas VI reprezentowały szkoły z terenu miasta i gminy Darłowo. Swój udział w konkursie zgłosiły: ZS nr 4 w Kopnicy, SSP w Jeżyczkach, ZSS w Dobiesławiu, ZSS „STO” w Darłówku, SP nr 3 z Darłowa oraz ZSS w Słowinie. „Trójkę” reprezentowali: Hanna Pawlicka, Natalia Wieczorek oraz Szymon Perka.

Wykonując zadania konkursowe uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami z zakresu słuchania i czytania tekstu ze zrozumieniem, reagowania językowego, gramatyki i słownictwa oraz posiadać wiedzę o krajach anglojęzycznych.

Zwycięzcami konkursu zostali przedstawiciele naszej szkoły.

Po zakończeniu zmagań wszyscy udali się na przygotowany przez organizatora  poczęstunek. Punktem kulminacyjnym konkursu było wręczenie przez dyrekcję szkoły panią Adriannę Staniszewską atrakcyjnych nagród.

Zwycięzcom konkursu, uczniom naszej szkoły gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.