Archiwum artykułów

Liga Matematyczna

Już po raz trzynasty Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku zorganizowali LIGĘ MATEMATYCZNĄ im. Zdzisława Matuskiego dla najzdolniejszych matematycznie uczniów. Konkurs ten obejmuje bardzo duży zasięg terytorialny (biorą w nim udział szkoły zarówno z województwa pomorskiego jak i zachodniopomorskiego). W tym roku szkoły podstawowe były reprezentowane przez ponad 600 uczniów.

Wśród nich znaleźli się Szymon Perka i Michał Pawlicki z naszej szkoły, którzy po pokonaniu kilku etapów dotarli do FINAŁU tegorocznej edycji konkursu. Obaj chłopcy, 15.04.2014 roku, zaprezentowali się znakomicie godnie reprezentując swoją szkołę i miasto oraz zajmując bardzo wysokie miejsca w ogólnej klasyfikacji.

Przygotowaniami uczniów zajmowała się pani Magdalena Kasprzykowska nauczycielka matematyki, a sami chłopcy w tym roku szkolnym objęci byli indywidualnym programem nauczania tego przedmiotu.

Godziny ciężkiej pracy zaowocowały wspólnym sukcesem. Gratulujemy.