Archiwum artykułów

,,Czy to wczoraj czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”

Pluszowe misie od ponad stu lat są ulubieńcami dzieci na całym świecie. Miękkie, miłe, czułe, są najlepszą przytulanką najmłodszych przy zasypianiu. Dlatego też, już po raz szósty, w dniach od 28 do 29 listopada obchodziliśmy w bibliotece Święto Pluszowego Misia, na które zaprosiliśmy uczniów klas drugich wraz z wychowawcami.

Uroczystość rozpoczęła się od urodzinowego tortu, gromkiego 100 lat i życzeń dla misia. Dzieci wysłuchały historii powstania pluszowej zabawki, rozwiązywały zagadki,  łamigłówkę oraz uczestniczyły w misiowej gimnastyce. Nie zabrakło również przysmaku łasuchów – miodku. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali także opowiadania o przyjaźni pt. ,,Zielony miś”. Wiele emocji wzbudziło rysowanie portretu klasowego misia, który następnie zabrali na pamiątkę.

Na zakończenie spotkania bawili się przy misiowych piosenkach. Tegoroczne urodziny misia odbyły się w radosnej i miłej atmosferze, dlatego też z niecierpliwością będziemy oczekiwać następnych.

Dorota Adryańczyk

Joanna Gawrońska