Archiwum artykułów

Mikołajki na sportowo

Już po raz kolejny 6 grudnia uczniowie klas IV- tych spotkali się na imprezie szkolnej „Mikołajki na sportowo”, której celem było przybliżenie wiedzy o tradycjach i obrzędach mikołajkowych. Uczniowie poprzez udział w zabawach i konkursach tematycznie związanych z Mikołajkami  propagowali sport na wesoło.

Po krótkiej pogadance dotyczącej obrzędów, symboli i tradycji mikołajkowych przeprowadzona została zabawa integrująca gości i uczniów „Strojenie choinki bożonarodzeniowej”. Wszyscy uczestnicy otrzymali kartonik w kształcie bombki. Wywoływani wedle kolorów przyklejali je na choince.

Radosnym i oczekiwanym momentem było przybycie Świętego Mikołaja, po wytrwałym i głośnym Jego nawoływaniu przez uczniów.

Po krótkiej rozgrzewce wspólnie z Mikołajem (zabawa ruchowa ze śpiewem) rozpoczęły się zmagania sportowe. Uczniowie rywalizowali ze sobą w ośmiu konkurencjach sportowych.

Zawody były niezwykle emocjonujące, a uczniowie spisali się wzorowo. Pokazali jak wspaniale rywalizują i jednocześnie bawią się podczas sportowych konkurencji. Nie zabrakło również bardzo żywego dopingu ze strony kolegów i koleżanek.

Równolegle z zawodami sportowymi odbywały sie konkursy plastyczne. W pierwszym z nich uczniowie malowali portrety Mikołaja. W drugim, tworzyli z kolorowych papierów świątecznych i bombki bożonarodzeniowe. Miłym akcentem był pokaz tańca w wykonaniu Oliwii Stukan (uczennicy 6d).

Po zawodach i konkurencjach plastycznych jury ogłosiło, że wszyscy są zwycięzcami i zasługują na wspaniałe prezenty. Za zapał i zaangażowanie Św. Mikołaj obdarował wszystkich uczniów słodyczami. Wszyscy byli szczęśliwi, że mogli spotkać się ze Św. Mikołajem osobiście.

Imprezę mikołajkową przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Beata Żmuda i Radosław Kosacki z pomocą śnieżynek z klasy VIa i VId przy pełnym wsparciu finansowym Rady Rodziców oraz uczniów klas IV i klasy Vc , którzy wykonali plakaty świąteczne na udekorowanie sali.