Archiwum artykułów

Mali Wielcy Odkrywcy

Doświadczenia, eksperymenty, obserwacje to najlepsze sposoby w poznawaniu przyrody. Dnia 27.11.2013r. uczniowie klas piątych w trzyosobowych zespołach rywalizowali o miano Najlepszego Odkrywcy. Swoją wiedzę i umiejętności sprawdzali poprzez wykonywanie ciekawych doświadczeń z zakresu budowy i właściwości materii – mierzyli objętość ciał stałych, wykazywali działanie sił magnetycznych i elektrostatycznych, określali właściwości wybranych substancji. Doświadczenia przeplatane były wiedzą dotyczącą życia i działalności naszej wielkiej noblistki M. Skłodowskiej - Curie. Dodatkowo uczestnicy konkursu wyjaśniali pojęcia fizyczne, wskazywali właściwe jednostki miary. Wszyscy bawili się wyśmienicie a zwycięzcami  zostali uczniowie klasy Vc - Karolina Cholewińska, Marlena Sołtysińska i Dawid Paluszkiewicz. II miejsce przypadło uczennicom z klasy 5b - Oldze Czajkowskiej, Klaudii Sadowskiej i Julii Miszczuk. Na III miejscu uplasowały się uczennice klasy 5e - Wiktoria Jeszke, Julia Peplińska i Julia Stróżyńska.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu przedsięwzięcia.

Nauczyciele przyrody