Archiwum artykułów

Dzień otwarty szkoły

23 listopada br. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty Szkoły. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyły dzieci ze wszystkich darłowskich przedszkoli i ich rodzice. Podczas zwiedzania goście mieli okazję obejrzeć pracownie przedmiotowe a w nich liczne prezentacje wyświetlane dzięki nabytym niedawno sprzętom, uczestniczyć w wystawie szkolnych osiągnięć, bez ograniczeń korzystać z gier i zabaw edukacyjnych z użyciem tablic interaktywnych. W wielu klasach i sali gimnastycznej maluchy sprawdzały swoje predyspozycje i umiejętności uczestnicząc w ciekawych warsztatach. Dla uczestników przygotowany był także pokaz udzielania pierwszej pomocy. Rodzice mogli zasięgnąć konsultacji u szkolnego logopedy, poznać ofertę biblioteki szkolnej, świetlicy oraz działalności  Wolontariatu  i  Caritasu. Poczynania  tych  ostatnich  wspierały  panie z  ZERiI w Darłowie, które wspólnie z uczestnikami przygotowywały ozdoby świąteczne. Przemierzając korytarze szkolne goście stosując się do zasad poruszania się po drodze pokonywali „przeszkody” w postaci mobilnego Miasteczka ruchu drogowego. W trakcie zwiedzania można było także odpocząć w szkolnej kawiarence. Przy kawie i ciastku porozmawiać z nauczycielami o szkolnej ofercie.

W tym dniu szkołę odwiedziła duża grupa zainteresowanych i dla nich przygotowany został konkurs plastyczny. Dziękujemy za zainteresowanie i chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Szczegóły konkursu na www.sp3.darlowo.pl.