Archiwum artykułów

Przedszkolaki z wizytą w szkolnej bibliotece

Wiek przedszkolny jest bardzo dobrym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, dlatego też 14 i 15 listopada 2013 r., dzieci z trzech grup darłowskich przedszkoli były gośćmi naszej biblioteki. Spotkanie nie mogło odbyć się bez książek i głośnego czytania. Dlatego w związku z obchodami „Roku Juliana Tuwima” dzieciom została przybliżona postać poety. Natomiast z jego niektórymi wierszami zapoznał przedszkolaków, uczeń z klasy czwartej Piotr Szymczak. Po wysłuchaniu każdego z utworów najmłodsi uczestniczyli w atrakcjach związanych z ich treścią. Były to np. zagadki, zabawy ruchowe, praca plastyczna i inne.

Czas minął bardzo szybko, a na zakończenie pełnego wrażeń spotkania dzieci otrzymały słodkości i ważny dla nich dokument, którym był „Certyfikat znajomości wierszy Juliana Tuwima”. Zapowiedziały, że będą jeszcze nieraz gośćmi naszej biblioteki. Trzymamy ich za słowo i zapraszamy ponownie, dziękując jednocześnie za otrzymane od nich w podziękowaniu laurki.

Dorota Adryańczyk

Joanna Gawrońska