Archiwum artykułów

Rejonowy etap konkursów ZKO

19 i 20 listopada b.r. w Gimnazjum Miejskim nr 1 w Sławnie odbyły się eliminacje rejonowe Konkursu Języka Polskiego oraz Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych organizowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

W obydwu konkursach naszą szkołę reprezentowało w sumie pięcioro uczniów: Mateusz Kupracz, Hanna Pawlicka, Michał Pawlicki, Szymon Perka i Dawid Schań. Uczestnicy zmagali się z trudnymi zadaniami sprawdzającymi ich wiadomości i umiejętności z przedmiotów objętych konkursami. Musieli wykazać się między innymi rozumieniem czytanego tekstu, znajomością terminów literackich oraz norm gramatycznych, ortograficznych i interpunkcyjnych. A także oprócz wiedzy i umiejętności matematycznych przede wszystkim logicznym myśleniem przy rozwiązywaniu nietypowych zadań tekstowych o podwyższonym stopniu trudności.

Na początku grudnia ogłoszono wyniki konkursowych zmagań. Z dumą informujemy, że trójka naszych uczniów uzyskała bardzo dobre wyniki i została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego - w Konkursie Języka Polskiego są to Szymon Perka i Dawid Schań, a w Konkursie Matematycznym - Szymon Perka i Michał Pawlicki.

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników, a uczniom zakwalifikowanym do finałów wojewódzkich życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.