Archiwum artykułów

Coraz bliżej czystej planety

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata. Polska 2013”. 20 września trzecioklasiści wraz ze swoimi wychowawcami, zaopatrzeni w worki oraz gumowe rękawiczki, wyruszyli na przydzielone im tereny, aby pozbierać różne  śmieci, które nie trafiły do koszy.  Sprzątano park przy baszcie i park Króla Eryka, ulice: Okrężną, św. Gertrudy, Tynieckiego, WOP, Pułaskiego, Emilii Plater, Bema, Żwirki i Wigury, Wyszyńskiego oraz teren szkoły. Niestety znaleziono sporo butelek, opakowań, papierków, chociaż służby sprzątające systematycznie dbają o nasze miasto.

W klasach starszych odbyły się zajęcia o tematyce ekologicznej, ze zwróceniem uwagi na potrzebę segregacji i utylizację śmieci. Dzień Sprzątania Świata obchodzi się w Polsce od 1994 roku. Uczymy dzieci dbania o naszą planetę i uświadamiamy, jakie są skutki zaniedbań. Piękno Darłowa w dużej mierze zależy przecież od czystości otoczenia, w tym środowiska naturalnego.