Archiwum artykułów

Tradycje i zwyczaje wielkanocne

Sięganie do tradycji utożsamia się z powrotem do korzeni oraz budowaniem wizerunku własnej tożsamości. Ogromną rolę w przekazywaniu tradycji najmłodszym odgrywa nie tylko dom rodzinny, ale także szkoła.

Dlatego też, 14 kwietnia 2014 roku w bibliotece szkolnej, odbył się konkurs na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych. W konkursie uczestniczyły dwuosobowe zespoły klas trzecich, które rywalizowały ze sobą rozwiązując krzyżówki, zagadki, quiz, wykreślankę i redagując życzenia. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat polskich tradycji i zwyczajów. Ostatecznie po podliczeniu wszystkich punktów i dogrywce jury przyznało:

I miejsce klasie III c - Maja Siemiątkowska, Gracjan Meger,

II miejsce klasie III d - Emilia Wawrzyniak, Dominik Puzyniak,

III miejsce klasie III b - Patrycja Tarnionek, Jakub Bińkowski,

IV miejsce klasie III e - Wiktoria Podlipny, Marek Kosowski,

V miejsce klasie III a - Wioletta Brzozowska, Wiktoria Picha.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

Dorota Adryańczyk

Joanna Gawrońska