Archiwum artykułów

Boże Narodzenie w Anglii i w Niemczech

10 grudnia 2013 r. odbył się w naszej szkole kolejny już konkurs wiedzy o zwyczajach bożonarodzeniowych w Wielkiej Brytanii i Niemczech. W zmaganiach wzięło udział 16 uczniów z klas piątych, którzy zostali podzieleni na 4 czteroosobowe drużyny. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością tradycji bożonarodzeniowych, znać kolędy i piosenki świąteczne, estetycznie i pomysłowo zapakować prezent. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem, a konkurs przebiegał w miłej i radosnej atmosferze. Zmaganiom starszych kolegów przyglądali się uczniowie klasy pierwszej, którzy mieli okazję spróbować tradycyjnej niemieckiej strucli bożonarodzeniowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.