Archiwum artykułów

Turniej Szachowy o Statuetkę Burmistrza Miasta Darłowa

„Bez względu na wiek dziecka szachy mogą poprawić jego koncentrację, zwiększyć cierpliwość i wytrwałość, a także rozwinąć zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji (…) gra w szachy uczy też determinacji, motywacji i sportowego zachowania.”

Oświadczenie pisemne Parlamentu Europejskiego w sprawie wprowadzenia do systemów oświaty w Unii Europejskiej programu „Szachy w szkole”

Znacie zasady gry?

Liczba graczy: 2; Zalecenia wiekowe: od 4-5 lat w górę; Czas gry: od 15 minut do 2 godzin dla zawodnika; Wymagane umiejętności: myślenie strategiczne i taktyczne. Szach i mat.

Tak, to gra w szachy - niełatwa rozrywka. Wymaga logicznego myślenia, analizowania sytuacji i wyciągania wniosków, opanowania, koncentracji, determinacji, cierpliwości i wytrwałości. Królewska gra dla najlepszych!

W sobotę 17 maja 2014r. w naszej szkole odbył się Turniej Szachowy o Statuetkę Burmistrza Miasta Darłowa. Zawody otworzyła pani dyrektor Katarzyna Łusiewicz, życząc uczestnikom sportowej rywalizacji w duchu fair play. Sędziował nauczyciel matematyki pan Artur Śmiech. Do rywalizacji stanęło sześciu zawodników w różnym wieku. Gra odbyła się w systemie kołowym (rundowym), czyli każdy zawodnik rozegrał po jednej partii ze wszystkimi przeciwnikami. Sędzia zapisywał wyniki w specjalnej tabeli turniejowej. Przebieg turnieju był naprawdę bardzo ciekawy i pełen zaskakujących rozstrzygnięć. A oto wyniki:

I miejsce - Piotr Szymczak kl. IV,

II miejsce - Domink Chorab kl. II,

III miejsce - Mateusz Król kl. III.