Archiwum artykułów

Konkursy walentynkowe

Tegoroczne Walentynki w naszej szkole rozpoczęły się już 13 lutego, bowiem w tym dniu miały miejsce dwa konkursy. Jednym z nich był konkurs muzyczny pod hasłem: ,,Jaka to melodia” zorganizowany dla przedstawicieli klas V – VI. Zadaniem uczniów było odgadnięcie tytułu i wykonawcy danego utworu po usłyszeniu kilku dźwięków zagranych przez nauczyciela muzyki. Drużyny z poszczególnych klas radziły sobie doskonale, lecz najlepszym słuchem muzycznym i znajomością piosenek wykazały się uczennice z klasy VI e (Julia Mioduszewska, Maja Kurkowska), które zajęły pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło uczennicom z klasy VI a (Patrycja Florek, Kinga Kieca), a trzecie z klasy V e (Aleksandra Sarzała, Wiktoria Jeszke).

W kolejnym konkursie pod hasłem: ,,Miłość w poezji i literaturze” zmagali się uczniowie klas V. Dla uczestników odpowiadających na pytania i rozwiązujących różnorodne zadania o przyjaźni i miłości, był to mile spędzony czas. Konkurs okazał się jednocześnie dobrą zabawą, dlatego jury postanowiło wyróżnić i nagrodzić wszystkich uczniów jednakowo.

Upominki dla uczestników obydwu konkursów zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły, której serdecznie dziękujemy.

Dorota Adryańczyk

Marzena Wolska