Archiwum artykułów

Znam swój kraj?

28 marca 2014 roku uczniowie klas trzecich powiatu sławieńskiego spotkali się w naszej szkole na II Powiatowym Konkursie Wiedzy o Polsce „Znam swój kraj”. Honorowym patronatem konkurs objęli: Starosta Sławieński, Burmistrz Miasta Darłowo i Wójt Gminy Darłowo.

Do konkursu zgłosiło się dziewięć szkół, które reprezentowały trzyosobowe zespoły trzecioklasistów. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy o swojej Ojczyźnie, a walka o zwycięstwo była bardzo wyrównana. Wyłoniono jednak najlepszych z najlepszych.

I miejsce zajęła drużyna SP 3 Darłowo w składzie: Wioletta Brzozowska, Mateusz Król i Aleksander Klimowicz.

II miejsce wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Słowinie – Aksel Staniszewski, Wiktoria Karczyńska, Kamil Jędraszczyk, a

III miejsce -  trzecioklasiści reprezentujący Szkołę Podstawową w Dąbkach – Mateusz Kaczkowski, Filip Huba, Andrzej Węgrzyn.

Kolejne miejsca zajęły drużyny z SP 1 w Sławnie, ZS nr 4 w Kopnicy, ZSS w Jeżyczkach, ZSS w Korlinie, SP w Niemicy i ZSS STO w Darłowie.

Jury stanowili zaproszeni Goście: starosta sławieński Wojciech Wiśniowski, wicestarosta Andrzej Protasewicz, burmistrz Miasta Darłowo Arkadiusz Klimowicz, kierownik referatu oświaty UM w Darłowie Zbigniew Mielczarski, dyrektor Dorota Majkut z Parku Wodnego „Jan”, dyrektor Sabina Mętrak – Lis z Hotelu „Lidia”, dyrekcja SP 3 w Darłowie Katarzyna Łusiewicz i Małgorzata Wawulska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez hojnych sponsorów: Starostwo Powiatowe w Sławnie, Urząd Miasta Darłowo, Urząd Gminy Darłowo, Park Wodny „Jan”, Hotel „Lidia”, Bałtycki Bank Spółdzielczy i Wydawnictwo MAC. Rozrywkową częścią konkursu był występ zespołu wokalnego z „Trójki” na początku i słodki poczęstunek na zakończenie. Dzieciom i ich nauczycielom dziękujemy za udział, gościom i sponsorom za wielkie wsparcie i pomoc w organizacji konkursu. Zapraszamy za rok!