Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”

21 kwietnia 2024 godz. 14:44:15

Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”

Wolontariusze klas I-III Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocna dłoń” uczestniczyli w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Dzieci podczas kwietniowych spotkań przygotowywały papierowe żonkile. W dniu premiery 19 IV poznały baśniową historię na podstawie opowiadania „Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej, która przybliżyła wolontariuszom tematy empatii, sprawiedliwości i straty. Podsumowaniem spotkania było stworzenie Wspólnego Płomienia Pamięci.

Ambasadorka akcji aktorka Agnieszka Grochowska zapraszając do udziału w akcji mówiła, że „Wiedza o przeszłości pozwala lepiej rozumieć współczesność, dlatego tak ważna jest edukacja i udział w akcji Żonkile”.

W 81 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim pokazaliśmy, że łączy nas pamięć.