Trzecioklasiści recytują prozę

W poniedziałek 14 czerwca 2010r., w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie, odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu pt. „RECYTACJA FRAGMENTÓW PROZY WYBRANYCH LEKTUR”, w którym udział biorą uczniowie klas trzecich.

Podstawowe cele tego konkursu to rozbudzanie u dzieci zainteresowania prozą polską i światową, kształtowanie wrażliwości  na poprawność  i piękno języka ojczystego, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

W recytatorskie szranki stanęło 8 uczniów. Jury, w składzie: przewodnicząca - pani Mariola Kowalczyk, członkowie - pani Beata Joachimiak, pani Małgorzata Wawulska, pani Katarzyna Łusiewicz, oceniło poziom prezentowanych umiejętności recytatorskich na bardzo wysoki i wyrównany. Sami uczestnicy konkursu stwierdzili jednogłośnie, że recytacja prozy jest o wiele trudniejsza niż recytacja poezji, ale daje możliwość zaprezentowania także umiejętności aktorskich. Występy uczestników jury oceniało według określonych w regulaminie kryteriów: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny - elementy ruchu, gest sceniczny i strój.

Po naradzie jury przyznało:

I miejsce Jagodzie Jaźwińskiej – SP 3 Darłowo,

II miejsce Kajetanowi Kacprzykowi – SP 3 Darłowo,

III miejsce – Bartoszowi Nowakowi – SP 3 Darłowo,

Wyróżnienie – Oliwii Piórkowskiej – SP 4 Darłówko.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy pamiątkowe i drobne upominki. Atmosfera podczas trwania konkursu i po jego zakończeniu była naprawdę przyjazna, co widać na załączonych zdjęciach.

Dorota Adryańczyk i Beata Piwko