Dzień Czwartoklasisty

„Wspólna zabawa to dobra sprawa”

Pod takim hasłem 4 listopada odbył się w Szkole Podstawowej nr3 w Darłowie Dzień Czwartoklasisty. Jego bohaterami byli wszyscy uczniowie klas czwartych, którzy wraz z wychowawcami przystąpili do różnych potyczek intelektualnych i sportowych.

Organizatorzy założyli, że celem tej imprezy będzie integracja zespołów klasowych, poprzez zaangażowanie uczniów w przygotowanie wspólnego przedsięwzięcia; kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji oraz przekonanie dzieci, że wspólna zabawa jest alternatywą na nudę, agresję, używki.

W czasie trwania imprezy uczniowie mogli zaprezentować swoje plakaty i hasła reklamowe, rozwiązywali krzyżówkę o szkole, zamkniętymi oczami rysowali portret wychowawcy. Jako sprawni obserwatorzy wskazywali różnice między dwoma obrazkami, brali udział w torze przeszkód oraz rozwiązywali łamigłówkę matematyczną.

W tym dniu nie chodziło o zdobycie pierwszego miejsca przez jedną z klas. Wygraną była wspólna zabawa i słodycze, które udało się kupić dzięki wsparciu imprezy przez Radę Rodziców działającą przy szkole.

Agnieszka Nowak-Pawlicka