Sukcesy ortograficzne trzecioklasistów

Uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie brali udział w konkursach ortograficznych naszego regionu.

Pierwszy z nich odbył się 15 kwietnia 2011 roku w Koszalinie, a drugi 12 maja w Sławnie.

W Regionalnym Konkursie Ortograficznym w Koszalinie szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Szymon Perka z klasy IIIc, który zajął ósme punktowane miejsce i wyróżnienie I stopnia oraz Adrian Gajos z klasy IIId.

W XI Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Sławnie wzięła udział dziesiątka najlepszych trzecioklasistów z Trójki: Szymon Perka IIIc, Adrian Gajos IIId, Monika Wandas IIIe, Klaudia Grabowska IIId, Kinga Kieca IIIc, Patrycja Florek IIIc, Jakub Skrzypczyński IIId, Oliwia Michalak IIIe, Natalia Wieczorek IIIc oraz Alan Czernicki IIId. Troje uczniów zajęło wysokie punktowane i nagrodzone miejsca. II miejsce przyznano Szymonowi Perce, III  Adrianowi Gajosowi, a IV Monice Wandas.

Uczniowie przygotowywali się do potyczek ortograficznych na kole ortograficznym prowadzonym przez Dorotę Krajczyńską - Gruba.

Gratulujemy sukcesów!

Dorota Krajczyńska - Gruba