Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dnia 30 marca 2012 roku odbyły się w naszej szkole, jak co roku, miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach rywalizowały ze sobą zespoły 3 - osobowe reprezentujące:

- Społeczną Szkołę Podstawową z Darłówka i Szkołę Podstawową nr 3 z Darłowa na poziomie szkół podstawowych,

oraz

- Gimnazjum Miejskie z Darłowa i Społeczne Gimnazjum z Darłówka na poziomie gimnazjów.

Rozwiązywanie testów z zakresu wiedzy o ruchu drogowym było pierwszym etapem konkursu, następnie uczestnicy zmagali się z „torem przeszkód”, który należało przejechać w jak najbardziej precyzyjny sposób.

Zmagania były bardzo zacięte. Ich efektem są następujące wyniki:

dla szkół podstawowych:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr.3 z Darłowa

w składzie: Olchowik Nikola, Raczkowski Łukasz, Jasiewicz Dawid;

II miejsce: Społeczna Szkoła Podstawowa STO z Darłówka

w składzie: Libucha Maciej, Libucha Piotr, Siwek Mateusz;

dla szkół gimnazjalnych:

I miejsce: Miejskie Gimnazjum z Darłowa;

II miejsce: Społeczne Gimnazjum STO z Darłówka.

Drużyny, które zajęły I miejsca uzyskały kwalifikację do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się w Sławnie.

Konkurs zakończony został nie tylko wręczeniem dyplomów i nagród, ale również efektownym przejazdem po torze przeszkód Pana Dyrektora Andrzeja Protasewicza.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a drużynom z I miejsc życzymy powodzenia na etapie powiatowym.