Artykuły bieżące

Archiwum artykułów

Świetlik

Apel profilaktyczny „Kochaj mnie mądrze”

Jednym z wielu zadań, które realizują pedagodzy naszej szkoły jest pedagogizacja rodziców. Wychowanie, bowiem jest niezwykle skomplikowanym procesem, a współczesny świat niesie wiele niebezpieczeństw w postaci uzależnień i chorób. Nie istnieje bowiem cudowny środek na uchronienie dzieci i młodzieży, lecz trzeba robić wszystko, aby stworzyć im warunki do zdrowego i właściwego rozwoju. Priorytetem jest więc współpraca szkoły z rodzicami.

15 maja 2014 r. pedagodzy szkolni – panie: Anna Lichańska i Beata Łoin przygotowały apel profilaktyczny pt. „Kochaj mnie mądrze”, skierowany do rodziców uczniów klas szóstych, a jego celem było uświadomienie opiekunom ich ważnej roli w procesie wychowania i edukacji zdrowotnej swoich dzieci oraz zwrócenie uwagi na problemy współczesnej młodzieży - zagrożenia różnego rodzaju uzależnieniami (alkohol, narkotyki, dopalacze). Poruszono również temat budowania relacji między dziećmi a dorosłymi.

Uczniowie klas VI E i uczennica klasy V C oraz zespół wokalny pod opieką pani Marzeny Wolskiej, na tle przyciągającej uwagę scenografii, którą wykonały panie: Dorota Adryańczyk i Beata Piwko, pragnęli zaakcentować swoją potrzebę akceptacji, szacunku, uznania, a przede wszystkim miłości ze strony rodziny.

Piękne słowa piosenek oraz mocny tekst: „Mamo, Tato chciałbym: dobrze myśleć o sobie, mieć prawo do różnych uczuć i emocji, mieć prawo do popełniania błędów, być sobą, cieszyć się swoim dzieciństwem, mieć szczęśliwych rodziców, mieć bezpieczny dom, być szczęśliwym”, wywołały wielkie wzruszenie publiczności.

Anna Lichańska, Beata Łoin