Artykuły bieżące

Archiwum artykułów

Świetlik

Gramatyczne potyczki klas IV

17 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs pod nazwą „Gramatyczne potyczki klas IV”. Cztery drużyny złożone z trzech przedstawicieli każdej klasy zmierzyły się z niełatwą polską gramatyką i ortografią, które pilnie poznawali przez ostatni rok szkolny. Wśród zadań znalazła się praca ze słownikiem ortograficznym, wyjaśnienie zasad pisowni wylosowanych słów, podział wyrazów na głoski, litery i sylaby oraz rozpoznawanie części mowy.

Przygotowanie do konkursu wymagało zaangażowania od całej klasy, ponieważ wcześniej należało wykonać plakat z hasłem odnoszącym się do tematu turnieju. Uczniowie zaproponowali takie hasła: „Język polski jest boski”, „Polskiego się uczymy, ortografię lubimy”, „IV B gramatyki nie unika. Dla nas jest to proste jak odkryta Ameryka”.

Po wykonaniu wszystkich zadań jury podliczyło punkty i ogłosiło wyniki.

I miejsce – kl. IVc: Z. Kuriata, R. Górska, A. Michorowska

II miejsce – kl. IVd: D. Fiedorowicz, M. Strzelecka, J. Tepurski

III miejsce – kl. IVb: J. Bukowska, Z. Zięba, D. Janowiak

IV miejsce – kl. IVa: R. Jacyszyn, W. Żmuda, A. Bednarczyk.

Zawodnikom gratulujemy, a Radzie Rodziców działającej przy SP3 dziękujemy za ufundowanie nagród książkowych.