Artykuły bieżące

Archiwum artykułów

Świetlik

Międzyszkolny Konkurs „Recytacja Prozy”

Wygłaszanie tekstów pisanych prozą z odpowiednią intonacją i właściwym przestankowaniem w zdaniach, nie należy w klasach młodszych do najłatwiejszych umiejętności. O wartości artystycznej recytacji świadczy poprawna i umiejętna interpretacja tekstu. Rozumiemy przez to odpowiednie akcentowanie składników treściowych utworu, czyli obrazów, myśli i uczuć w nim zawartych. Interpretacja to również umiejętność obrazowego mówienia, a więc dostosowanie siły, wysokości i barwy głosu oraz tempa mówienia do zawartości utworu.

Z zaprezentowaniem powyższych umiejętności zmagało się już po raz siódmy 14 uczniów klas III ze szkół podstawowych w Kopnicy, Słowinie, Starym Jarosławiu i Darłowie.

Występy uczestników konkursu oceniało jury w składzie: p. Kazimiera Rymer, dyrektor szkoły - p. Katarzyna Łusiewicz, p. Anna Rudzka i p. Joanna Gawrońska.

W trakcie obrad jury uczniowie delektowali się słodkościami „kojąc w ten sposób swój niepokój”.

Następnie młodzi recytatorzy poznali wyniki konkursu:

I miejsce – Hanna Filipek z Zespołu Szkół Społecznych w Słowinie.

II miejsce – Dominika Byrwa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie.

III miejsce – Aleksander Klimowicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a laureaci pierwszych trzech miejsc atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy konkursu:

D. Adryańczyk