Artykuły bieżące

Archiwum artykułów

Świetlik

Szkolny Konkurs Mitologiczny

Szkolny Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas piątych odbywa się od kilku lat i zawsze wzbudza zainteresowanie uczniów.

16 czerwca 2014 roku reprezentacje klas piątych stanęły w szranki konkursowych zmagań. Pierwszą konkurencją było zaprezentowanie wylosowanej wcześniej postaci mitologicznej. Najlepiej poradziły sobie z tym klasy 5b i 5c, które w ciekawy sposób przedstawiły Zeusa i Prometeusza- nie tylko opowiedziały, kim jest postać, ale przygotowały także przebranie, atrybuty i scenki z życia bohaterów.

Kolejnymi etapami konkursu były odpowiedzi na wylosowane pytania, rozwiązywanie krzyżówki i wyjaśnianie znaczeń związków frazeologicznych pochodzących z mitologii.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się obszerną wiedzą na temat mitów greckich, a zwycięzcami okazali się uczniowie klas 5b (Natalia Gibuła, Justyna Jazowska, Karol Kalinowski). Drugie miejsce zdobyła reprezentacja klasy 5c (Karolina Cholewińska, Piotr Lewicki, Marlena Sołtysińska),  trzecie miejsce zajęli przedstawiciele klasy 5d (Aleksandra Kuczmarska, Jakub Pawlak, Martyna Siedlecka), czwarte - klasa 5e, piąte - klasa 5a.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.