Program Domowych Detektywów

8 listopada 2019 godz. 21:37:07

Program Domowych Detektywów

„Jaś i Małgosia na tropie”. Drugi zeszyt za nami

Drugi komiks o przygodach Jasia i Małgosi opowiadał o dwóch pracownikach reklamy, zwanych braćmi Bul-Bul. Próbowali oni za pomocą reklamy, zachęcić młodych ludzi do pica alkoholu. Wszyscy napotykamy i widzimy różne reklamy, które próbują nam wmówić, że pijąc staniemy się popularni, bogaci i atrakcyjni. Trudno uwierzyć, że puszka piwa może dokonać w naszym życiu takich zmian, a mimo to bracia Bul-Bul starali się, abyśmy tak właśnie myśleli. Pod koniec komiksu Jaś i Małgosia unieszkodliwili braci Bul-Bul. Producenci alkoholu chcą sprzedać go jak najwięcej i dlatego tak bardzo go reklamują. Wiedzą, że każdy z nas chciałby być piękny, bogaty oraz mądry. Dlatego próbują przekonać, że picie alkoholu nam w tym pomorze. My jesteśmy jednak wystarczająco bystrzy, aby nie dać się oszukać. Zadania dla Domowych Detektywów dotyczące tego komiksu okazały się pomysłowe i pomogli uczniom zdać sobie sprawę jak wiele scen przedstawiających picie alkoholu widzimy w reklamach i w filmach.

Życzymy Wam dobrej zabawy i powodzenia w realizacji kolejnego już trzeciego zeszytu.

Pedagog szkolny: Edyta Filewicz