Rok szkolny 2018/2019

10 listopada 2019 godz. 21:42:44

101. rocznica odzyskania niepodległości

101. rocznica odzyskania niepodległości

Dnia 8 listopada 2019 r. w naszej szkole miały miejsce uroczyste obchody upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O symbolicznej godzinie 11:11 w klasach i podczas apelu odśpiewano 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy II e wraz z zespołem wokalnym „13 i przyjaciele”. Program artystyczny był bardzo wzruszający, a w nim: poezja mówiąca o ojczyźnie, piękne utwory patriotyczne, oraz wymowne inscenizacje. W scenariuszu nie zabrakło miejsca dla przypomnienia wszystkim ważnych dla Polski dat i wydarzeń historycznych. Uwagę odbiorców przykuwały też stroje aktorów, oraz wystrój sali, które nawiązywały do kultury ludowej naszego kraju.  W tym dniu na wielu lekcjach mówiło się o wydarzeniach tamtego okresu. Wszyscy z powagą i radością uczciliśmy to najważniejsze święto państwowe.

8 listopada 2019 godz. 21:37:07

Program Domowych Detektywów

Program Domowych Detektywów

„Jaś i Małgosia na tropie”. Drugi zeszyt za nami

Drugi komiks o przygodach Jasia i Małgosi opowiadał o dwóch pracownikach reklamy, zwanych braćmi Bul-Bul. Próbowali oni za pomocą reklamy, zachęcić młodych ludzi do pica alkoholu. Wszyscy napotykamy i widzimy różne reklamy, które próbują nam wmówić, że pijąc staniemy się popularni, bogaci i atrakcyjni. Trudno uwierzyć, że puszka piwa może dokonać w naszym życiu takich zmian, a mimo to bracia Bul-Bul starali się, abyśmy tak właśnie myśleli. Pod koniec komiksu Jaś i Małgosia unieszkodliwili braci Bul-Bul. Producenci alkoholu chcą sprzedać go jak najwięcej i dlatego tak bardzo go reklamują. Wiedzą, że każdy z nas chciałby być piękny, bogaty oraz mądry. Dlatego próbują przekonać, że picie alkoholu nam w tym pomorze. My jesteśmy jednak wystarczająco bystrzy, aby nie dać się oszukać. Zadania dla Domowych Detektywów dotyczące tego komiksu okazały się pomysłowe i pomogli uczniom zdać sobie sprawę jak wiele scen przedstawiających picie alkoholu widzimy w reklamach i w filmach.

Życzymy Wam dobrej zabawy i powodzenia w realizacji kolejnego już trzeciego zeszytu.

Pedagog szkolny: Edyta Filewicz

8 listopada 2019 godz. 20:49:57

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

„Czytanie książek
to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”
(W. Szymborska)

5 - 7 listopada uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami odwiedzili bibliotekę szkolną. Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Następnie przyszedł czas
na pierwsze wypożyczenie. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa. W dowód zawartej przyjaźni, uczniowie otrzymali pamiątkowe bajeczki
z certyfikatem złożonego przyrzeczenia. Bardzo się cieszymy z nowo przyjętych czytelników
 i mamy nadzieję, że w bibliotece będą częstymi gośćmi.

Nauczyciele bibliotekarze

5 listopada 2019 godz. 21:20:35

Konkurs plastyczny Anioł Bożego Narodzenia

Konkurs plastyczny  Anioł Bożego Narodzenia

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie i Darłowskie Centrum Wolontariatu.

2. Koordynatorami konkursu są p. Justyna Tomczyk, p. Małgorzata Marek.

3. Konkurs rozpoczyna się 5 listopada 2019 r., i trwać będzie do 5 grudnia 2019r., (ogłoszenie wyników nastąpi 6 grudnia).

4. Cele konkursu:

- pielęgnowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;

- rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych pobudzanie wyobraźni twórczej dzieci;

- twórcze spędzanie wspólnego czasu w gronie najbliższych, wspólne przygotowywanie świątecznych dekoracji.

5. Temat pracy konkursowej brzmi: Anioł Bożego Narodzenia.

6. Prace konkursowe oceniane będą w dwóch kategoriach:

- klasy I-III.

- klasy IV-VIII.

7. Praca konkursowa może mieć formę płaską lub przestrzenną wykonaną w dowolnej technice. Wskazane jest aby prace były wykonane rodzinnie.

8. Każdy z uczniów może przekazać na konkurs tylko jedną pracę.

9. Każdy uczestnik konkursu powinien opatrzyć pracę swoimi danymi: imię i nazwisko, klasa.

10. Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi.

11. Autorzy zgadzają się na publikowanie przez organizatora zwycięskich prac i fotografii prac na wszelkich polach eksploatacji.

12. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.

13. Prace prosimy dostarczać:

- w budynku na ul. Szkolnej - sala 12 (p. Ewa Filipek, p. Justyna Tomczyk) , sala 19 (p. Małgorzata Marek),

- w budynku na ul. Franciszkańskiej - sala 6 ( p. Justyna Tomczyk), sala 30 (p. Ewa Filipek).

31 października 2019 godz. 19:37:34

Szkolny Klub Wolontariusza przed 1 listopada

Szkolny Klub Wolontariusza przed 1 listopada

Pomoc wolontariuszy przy porządkowaniu grobów, na stałe wpisała się w kalendarz prac Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomoc Dłoń” przy SP3 w Darłowie. W tym roku na terenie cmentarza pracowało 42 uczniów, a wśród nich także najmłodsi przedstawiciele klas pierwszych. Połączonymi siłami uporządkowali cmentarne alejki, groby bliskich, groby zasypane liśćmi, także te porośnięte trawą, zapuszczone, zapomniane. Pozytywna reakcja osób odwiedzających w tym czasie cmentarz utwierdziła uczniów i ich opiekunów, że działają w dobrej sprawie.

31 października 2019 godz. 19:14:27

Program Domowych Detektywów

Program Domowych Detektywów

„Jaś i Małgosia na tropie”   Pierwszy zeszyt za nami

Pierwszy komiks o przygodach Jasia i Małgosi przedstawiał prawdy i mity na temat alkoholu. Innymi słowy, pokazywał, co jest prawdą, a co niektórzy ludzie niesłusznie biorą za prawdę.

Bohaterami komiksu okazała się dwójka młodych detektywów – Jaś i Małgosia. Detektywi dowiedzieli się, że niejaka Ewka Zalewa opowiadała dzieciom kłamstwa na temat alkoholu, na przykład, że alkohol dodaje energii i siły.

Praca uczniów nad zadaniami znajdującymi się w pierwszym zeszycie okazała się przyjemna i wciągająca, kiedy wykonywali je wspólnie z rodzicami bądź innymi członkami rodziny. Uczniowi byli zaskoczeni wspomnieniami rodziców, którzy w zadaniu „Podroż w czasie” cofnęli się do chwili, gdy sami byli w szóstej klasie. Zarówno uczniowie, jak i rodzice poznali kilka ważnych informacji o alkoholu. 

Uczniowie nie mogą doczekać się już kolejnych zeszytów.

Życzymy dobrej zabawy przy rozwiązywaniu zadań z rodzicami bądź innymi osobami z którymi utworzyliście domowe drużyny.

POWODZENIA

Pedagog szkolny: Edyta Filewicz

29 października 2019 godz. 20:45:05

Dzień Mola

Dzień Mola

Już po raz drugi w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Mola. Jest to święto obchodzone przez chemików 23 października pomiędzy 6.02 rano i 6.02 po południu. Data i godzina odnoszą się do stałej Avogadra, która wynosi ok. 6,02×1023 i jest związana z definicją jednostki liczności materii - mola.
Uczennice klasy VIIIc pod opieką p. B. Kalinowskiej i p. M. Kosowskiej przygotowały ciekawą lekcję dla swoich kolegów. Przybliżyły sylwetkę włoskiego fizyka Amadeo Avogadro, wprowadziły pojęcie mola i masy molowej. Aby pokazać, że chemia nie jest straszna, a może być fascynująca i ciekawa, przeprowadziły doświadczenia. Wspólnie z pozostałymi uczniami badały odczyny produktów spotykanych w życiu codziennym wykorzystując naturalne wskaźniki - wywar z czerwonej kapusty, sok z buraków oraz napar z herbaty
. Zbadały, czy w wybranych losowo produktach występuje glukoza, a jeśli tak, to czy ilość zawartej w nich glukozy jest jednakowa. Wykrywał również zawartość skrobi w produktach pochodzenia roślinnego. Obserwacje, wnikliwa analiza potwierdzona wnioskami przyniosła wiele wrażeń i interesujących dyskusji. 

23 października 2019 godz. 18:42:55

Europejski Tydzień Kodowania (CodeWeek 2019)

Europejski Tydzień Kodowania (CodeWeek 2019)

W dniach 5-20 października 2019 roku w całej Europie odbywał się Europejski Tydzień Kodowania (CodeWeek 2019). Nauka programowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom, rozwijać wiedzę na temat działania technologii, a także zdobywać umiejętności w celu zgłębiania nowych pomysłów i opracowywania nowych innowacji.

Szkoła Podstawowa nr 3 również włączyła się w akcję i organizowała różne aktywności wprowadzające w tajniki kodowania. Uczniowie tworzyli i korzystali z interaktywnych quizów przy użyciu aplikacji Kahoot. Dnia 17 października uczniowie klasy 8 a i 8 c zabawili się w Robo-fizyków, przekonując się, że kodować można również na kartce papieru. Zadaniem uczniów było tak zaprogramować robota Ozobota, aby przeszedł trasą przy której zapisane są informacje prawdziwe dotyczące napięcia elektrycznego i natężenia prądu.

Uczniowie, którzy aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu CodeWeek 2019 otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Marta Sołtan

21 października 2019 godz. 19:34:07

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa w naszej szkole obchodzony jest o kilku lat. To właśnie drzewa, jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają niezastąpioną rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalniają erozję. W miastach regulują klimat, a jako składnik lasu tworzą środowisko życia dla organizmów żywych. To od nich zależy bioróżnorodność, dlatego szczególnie ważna jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży. W tym roku szkolnym na lekcjach przyrody i biologii uczniowie rozpoznawali drzewa po liściach, owocach, korze i pokroju. Wspólnie napisali list do drzewa z podziękowaniami za rolę, jaka pełnią w naszym życiu. Wykonywali kolorowe plakaty, rozwiązywali rebusy, krzyżówki i zadania, a ciekawostki o drzewach zawiesili na szkolnej gazetce. Uczniowie klasy VIIb symbolicznie posadzili krzew – irgę „Major” w Lokalnym Centrum Ekologicznym. Jej kolorowe liście i owoce udekorują nasz ogród do późnej jesieni. Serdecznie dziękujemy p. Agnieszce Mystkowskiej, która pomaga nam w zagospodarowaniu terenów zielonych wokół szkoły oraz panom konserwatorom za okazaną pomoc podczas prowadzonych nasadzeń i prac pielęgnacyjnych.

Organizatorki akcji B. Kalinowska, M. Kosowska, M. Brzozowska

15 października 2019 godz. 21:16:46

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

Już po raz trzeci nasza szkoła uczestniczyła w IX  Dniu Tabliczki Mnożenia, któremu towarzyszy  hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie mają okazję do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Dorośli natomiast mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia na przerwach. Egzaminatorami byli właśnie uczniowie to oni  tworzyli  Komisje Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy  przepytywali kolegów i koleżanki oraz osoby dorosłe.

Wszyscy, którzy poprawnie odpowiedzieli otrzymali certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Organizatorzy lokalni ŚDTM 2019

11 października 2019 godz. 17:56:25

VICE MISTRZOWIE W PIŁCE NOŻNEJ !!!

VICE MISTRZOWIE W PIŁCE NOŻNEJ !!!

10.10.2019r reprezentacja chłopców SP3 Darłowo wystartowała w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej z cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII,VIII). Turniej odbył się w Malechowie. Wystartowało w nim 7 drużyn powiatu sławieńskiego - Malechowo, Sławno, Ostrowiec, Postomino, Darłowo, Niemica, Jarosławiec. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowali o wejście do półfinałów. Zawodnicy z „trójki” w grupie A zajęli II miejsce i w walce o finał rywalizowali z zespołem z Niemicy. Bardzo zacięty mecz obydwu drużyn, w regulaminowym czasie gry zakończył się wynikiem 1:1, bramkę dla Darłowa strzałem głową zdobył Kacper Gręda i o wejściu do finału musiały zadecydować rzuty karne. W konkursie „karnych” bardzo dobre interwencje bramkarza SP3 Darłowo Bartka Kołaczkowskiego dały zwycięstwo i finał. W meczu finałowym reprezentacja SP3 Darłowo uległa zespołowi ze Sławna zdobywając II miejsce.

Duże brawa za ambicję, wolę walki i grę fair play dla naszych chłopaków. Zawodnicy z Darłowa pokazali bardzo dobrą grę zespołową i zaawansowanie techniczne w wielu sytuacjach meczowych.

Dziękujemy UKS Orlik Darłowo za użyczenie sprzętu.

Skład zespołu: Kołaczkowski Bartosz, Urbańczyk Emil, Wójcik Michał, Wierszel Kacper, Gręda Kacper, Maliszewski Kacper, Woszczyk Michał, Fischer Szymon, Jurczuk Hubert, Kozak Eryk

Wiernicki Remigiusz

10 października 2019 godz. 22:13:20

Podsumowanie akcji zbiórki karmy

Podsumowanie akcji zbiórki karmy

4 października, to Światowy Dzień Zwierząt, dlatego Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie przekazał ponad 400 kilogramów karmy stowarzyszeniu „My 3 koty i psy”. Do akcji włączyli się wszyscy uczniowie z klas 1-8. Dziękujemy Wam za zaangażowanie. Widać, że nie jest wam obojętny los zwierząt.

7 października 2019 godz. 19:14:56

Europejskie Dni Ptaków

Europejskie Dni Ptaków

Europejskie Dni Ptaków to coroczna impreza organizowana w pierwszy weekend października, podczas której krajowi partnerzy światowej federacji BirdLife International pragną zwrócić uwagę ludzi na jeden z największych spektakli w świecie przyrody - jesienną wędrówkę ptaków. 

W pierwszy weekend  października w całej Polsce wolontariusze zapraszają do udziału wycieczkach, w trakcie których wszyscy wspólnie obserwują i liczą ptaki, a przewodnicy dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą. Wyniki za pośrednictwem specjalnego formularza trafiają do centrali OTOP, a stamtąd do europejskiego koordynatora.

Kolejny raz w akcji wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Darłowa pod opieką szkolnego koordynatora - pani Moniki Kosowskiej. W piątek tj. 4 października, fani „skrzydlatych przyjaciół” z klasy 8C udali się na spacer po Darłowie. Policzyli napotkane ptaki, zrobili notatki i stworzyli raport z dokonanych badań. W tegorocznym darłowskim rankingu I miejsce zajęła kaczka krzyżówka (Anas platyrhynchos) - 81 sztuk, II miejsce gawron  (Corvus frugilegus) - 36 osobników, III miejsce - sikora bogatka (Parus major) - 22 sztuki. Oprócz tego napotkano wróble, sroki, grzywacze, sierpówki, śmieszki, łabędzie czy kormorany.

Zajęcia terenowe są efektywnym sposobem na zdobycie wiedzy o otaczającym nas świecie i świetną okazją do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Uśmiechy uczestników są najlepszym tego dowodem.

Monika Kosowska

3 października 2019 godz. 20:50:08

Drużynowe Biegi Przełajowe !!!

Drużynowe Biegi Przełajowe !!!

W czwartek 03.10.2019 r w Sławnie obyły się powiatowe drużynowe biegi przełajowe Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza reprezentacja, 24 uczniów  SP 3 Darłowo wystartowała we wszystkich kategoriach wiekowych. Pogoda dopisała co umożliwiło sprawne przeprowadzenie zawodów. W każdej kategorii brały udział 4 osobowe reprezentacje zarówno chłopców jak i dziewczynek. Nasi zawodnicy pokazali swój waleczny charakter podczas biegu i zaprezentowali się bardzo dobrze na tle zespołów  z powiatu sławieńskiego. Biegacze z „trójki” dobrze bawili się pokazując, że sport to nie tylko rywalizacja ale także spotkanie z rówieśnikami i wspólne wyjazdy w super atmosferze. Duże brawa należą się najmłodszym uczestnikom z roczników 2009,2010 były to ich pierwsze zawody pozaszkolne.

Nasi reprezentacji osiągnęli wyniki:

II miejsce Chłopców Igrzyska Dzieci,

II miejsce Dziewcząt Igrzyska Dzieci,

II miejsce Chłopców Igrzyska Młodzieży Szkolnej,

III miejsce Dziewcząt Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

1 października 2019 godz. 20:39:48

Duży Samorząd Uczniowski

Duży Samorząd Uczniowski

W poniedziałek 30 września odbyły się demokratyczne, tajne wybory zarządu dużego samorządu uczniowskiego. Komisje wyborcze opracowały już wyniki.

Mamy zaszczyt przedstawić państwu przewodniczącą i jej zastępców na rok szkolny 2019/2020:

Przewodnicząca - Oliwia Stefaniak 5c (220 głosów)

Zastępca Przewodniczącej - Julia Hübner 7a (199 głosów)

Zastępca Przewodniczącej - Zofia Jarkowska 8c (125 głosów)

Zastępca Przewodniczącej - Zuzanna Ziółkowska 4b (99 głosów)

Gratulujemy!

30 września 2019 godz. 19:05:43

Wiele języków - Wspólna Europa!!!

Wiele języków - Wspólna Europa!!!

Pod takim hasłem świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków 26.09.2019r.

Uczniowie z klas 6,7,8 wzięli udział w naszym konkursie- zabawie – Kahoot! Poprzez tą aplikację uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat kultury, tradycji oraz języków państw europejskich, a my wyłonić zwycięzcę.

Mikołaj Mystkowski z klasy 8b nie miał sobie równych, i zajął I miejsce, II zaszczytna pozycja przypadła Weronice Jędrzejewskiej 8e, III był Jakub Kijo z klasy 6G.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

Zespół Języków Obcych

30 września 2019 godz. 18:56:29

Zachodniopomorski Festiwal Nauki

Zachodniopomorski Festiwal Nauki

26 września uczniowie klas 7a i 7c wraz z wychowawczyniami, paniami Justyną Tomczyk i Agnieszką Nowak-Pawlicką, wybrali się na Zachodniopomorski Festiwal Nauki organizowany przez Politechnikę Koszalińską.
Nasze Festiwalowe spotkania rozpoczęliśmy w głównym obiekcie Politechniki. Tam mieliśmy możliwość zapoznania się z nauką w atrakcyjny i przystępny sposób.
Zobaczyliśmy wystawy, pokazy sprzętu technicznego oraz wzięliśmy udział w prezentacji ,,Nieograniczone możliwości pamięci. Szkoła IQ”. Mieliśmy także okazje poznać nowoczesne techniki pomiarów w geodezji.
Po zjedzeniu pysznej grochówki udaliśmy się do Kampusu przy ulicy Racławickiej. Tam obejrzeliśmy między innymi jak powstają obiekty rzeźbione przez maszynę. Mieliśmy okazję odwiedzić sale wzornictwa przemysłowego
Pełni pozytywnych wrażeń i chęci do zdobywania nowej wiedzy wróciliśmy do Darłowa.

Agata Kuriata

30 września 2019 godz. 18:48:35

Sztafetowe Biegi Przełajowe

Sztafetowe Biegi Przełajowe
26 września 2019 roku w Sławnie , przy słoneczniej i ciepłej pogodzie, Szkolny Związek Sportowy rozpoczął rywalizację w roku szkolnym 2019/2020 w Igrzyskach Dzieci oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W tym dniu, uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w sztafetowych biegach przełajowych, rozgrywanych na szczeblu powiatowym. Każdy zawodnik z 40 osobowej reprezentacji SP3 Darłowo miał do przebiegnięcia 800 m. Wszyscy zawodnicy pokazali niezwykły charakter do walki, niekiedy walczyli na trasie z własnymi słabościami. Wiedząc że jest to sztafeta i na kolejnej zmianie czeka na nich kolega lub koleżanka dali z siebie 100% a nie kiedy i nawet więcej. BRAWO BIEGACZE Z „TRÓJKI” !!!
Igrzyska Dzieci: II miejsce sztafeta dziewcząt, II miejsce sztafeta chłopców.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej: IV miejsce sztafeta dziewcząt,  III miejsce sztafeta chłopców.
Nauczyciele wychowania fizycznego

27 września 2019 godz. 20:46:25

„Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”

„Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”

20 września uczniowie klas czwartych, szóstych i siódmych wraz z opiekunami, wzięli udział w międzynarodowej kampanii odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września – „Sprzątanie świata”. Celem akcji jest porządkowanie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania oraz wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.   
Już od rana, wyposażeni w worki i rękawiczki, zbieraliśmy wszystko to, co znalazło się na terenie położonym blisko boiskach oraz w okolicach szkoły. Zaśmiecone miejsca w mgnieniu oka stały się czyste. Uczniowie uzbierali kilka worków odpadów, które po segregacji trafią na odpowiednie miejsca składowania lub do recyklingu. Bardzo smutne jest to, że nie wszyscy są świadomi, jak wielki wpływ przez swoje zachowanie mają na środowisko naturalne. Akcja „Sprzątanie świata” to wyjątkowa okazja pokazująca wszystkim, w jak prosty sposób możemy pomóc przyrodzie. Uczestnicy sprzątania byli bardzo zadowoleni z udziału w akcji. Wszyscy dobrze się bawili i jednocześnie zdali sobie sprawę, że dali dobry przykład innym uczniom, a także dorosłym.

*Za przekazanie akcesoriów niezbędnych do sprzątania (rękawiczki i worki), serdecznie dziękujemy Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Darłowie.

23 września 2019 godz. 18:36:15

Mały Samorząd Uczniowski

Mały Samorząd Uczniowski

Dnia 20.09.2019r. w naszej szkole odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. Brali w nich udział przedstawiciele klas II i III. Uczniowie poprzez głosowanie wybrali spośród siebie przewodniczącego oraz jego zastępców.

Przewodniczącym został Filip Kowalski klasa 2a.

Zastępcy: Maksymilian Suszek klasa 2a, Michał Borowski klasa 2b, Amelia Wysocka klasa 3a.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

13 września 2019 godz. 21:16:53

Memoriał Moniki Meresińskiej

Memoriał Moniki Meresińskiej

13 września … pamiętamy ... . Tego dnia  odeszła tak niespodziewanie, jednak na zawsze będzie w naszych sercach i pamięci. W sercach rodziny, przyjaciół i uczniów. Była wspaniałym nauczycielem. Wyróżniała się swoim niespotykanym poczuciem humoru, wyjątkową wrażliwością, oraz dystansem do życia i samej siebie. Największą pasją, którą dzieliła się ochoczo ze swoimi uczniami, był sport, a przede wszystkim piłka siatkowa.

Tego dnia dla uczczenia pamięci zmarłej Moniki Meresińskiej zorganizowaliśmy turniej siatkarski.

Dziękujemy Wszystkim za to spotkanie. Chcemy, żeby ten memoriał stał się tradycją naszej szkoły. Pamięć, po tak wspaniałym nauczycielu jest wciąż żywa …

SP3 Darłowo

20 września 2019 godz. 20:14:19

Szkolna Liga Mistrzów

Szkolna Liga Mistrzów

W ubiegłym roku, w ramach lekcji wychowania fizycznego, w klasach 4 rozpoczęłam realizację projektu Szkolna Liga Mistrzów. Przedsięwzięcie ma na celu zwiększenie motywacji uczniów do większej aktywności fizycznej w czasie lekcji. Podczas zajęć uczniowie biorą udział w Testach Postępu Sprawności. Z 4 testów badających zwinność, szybkość, skoczność i siłę, sporządzana jest lista 10 najlepszych wyników, uzyskanych przez uczniów. Z tych wyników w każdym poziomie wyłaniani są rekordziści szkoły. W roku szkolnym 2019/2020 projekt będzie realizowany przez nauczycieli klas 4 i 5 Remigiusza Wiernickiego i Agatę Woźniak i kontynuowany do klasy 8. Nauczyciele wychowania fizycznego Beata Żmuda, Joanna Rzeczkowska i Radosław Kosacki przystąpią do projektu w kolejnych latach.

Na zdjęciu pierwsi Rekordziści Szkoły klas 4 w roku szkolnym 2018/2019.

Agata Woźniak

19 września 2019 godz. 22:36:31

Głosowanie na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020

Głosowanie na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020

Gorąco zachęcamy wszystkich Mieszkańców Darłowa do głosowania na nasz projekt społeczny w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Darłowo 2020. Głosować można w Urzędzie Miasta w Darłowie, Terminalu Odpraw Pasażerskich w Darłówku oraz na stronie https://bo.darlowo.pl/. Nasz projekt to: Edukacja przez ruch. Zakup urządzeń edukacyjnych dla dzieci z dysfunkcjami.

19 września 2019 godz. 20:21:32

Dyrygent WOŚP w Darłowie

Dyrygent WOŚP w Darłowie

Dzisiaj wolontariusze naszej szkoły, którzy każdego roku grają razem z orkiestrą WOŚP, uczestniczyli w odsłonięciu przez Jurka Owsiaka tablicy, nadającej darłowskiemu mostowi łączącemu ulicę Lutosławskiego oraz Wyspę Łososiową imię WOŚP. Jesteśmy dumni, że przy tej okazji mogliśmy spotkać się z szefem orkiestry, porozmawiać z Nim i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Siema!

13 września 2019 godz. 20:00:00

Dzień Kropki w SP3 Darłowo

Dzień Kropki w SP3  Darłowo

Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pod tytułem The Dot, której bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti. Dziewczynka dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta zainspirowała nauczycieli, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty i tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania oraz budowania własnej wartości. Przecież niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, dlatego 15 września tysiące nauczycieli na świecie dołącza do tej wyjątkowej akcji.

Dzień kropki tak naprawdę wypada 15 września, ale w naszej szkole obchodzony był w piątek 13 września.

W tym dniu nauczyciele wraz ze swoimi uczniami podjęli wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Dzieci poznały historię Vashti, zaprezentowały kropkową rewię mody i tworzyły kropkowane prace plastyczne. Każdy tego dnia był pozytywnie zakropkowany.