Klasowi mistrzowie czytania

17 grudnia 2019 godz. 21:48:24

Klasowi mistrzowie czytania

,,Czytanie książek to najwspanialsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - powiedziała Wisława Szymborska. Tak też twierdzą uczniowie klasy 2d, którzy 12 grudnia bardzo chętnie i z zaangażowaniem przystąpili do Konkursu Pięknego Czytania. Wszyscy uczestnicy z przejęciem  prezentowali swój talent przed komisją konkursową, która wyłoniła laureatów, oceniając poprawność językową, dykcję, intonację oraz ogólny wyraz artystyczny. Spośród dwunastu uczniów biorących udział w konkursie, wytypowano troje Mistrzów Pięknego Czytania.

Zostali nimi: Florentyna Bałbatun, czytająca utwór Natalii Usenko ,,Mucha czyta gazetę”, Mateusz Cichocki, przedstawiający wiersz pod tytułem ,,Oszczędzaj energię” oraz Zuzanna Tomaszewska, prezentująca wiersz Jana Brzechwy ,,Entliczek – pentliczek”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom talentu, odwagi, a rodzicom dziękujemy za przygotowanie swoich pociech do konkursu.

Iwona Lubowiecka, Małgorzata Brzozowska, Angelika Kuriata