Mistrzynie Powiatu w Minipiłce Siatkowej

29 stycznia 2020 godz. 22:12:46

Mistrzynie Powiatu w Minipiłce Siatkowej

28 stycznia 2020 roku, w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Darłowie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Minipiłce Siatkowej dziewcząt, rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci. W tym roku w zawodach brały udział tylko dwie drużyny: ze Szkoły Podstawowej nr 3 ze Sławna i Szkoły Podstawowej nr 3 z Darłowa. O 10:00 zawody otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Eryka Pomorskiego w Darłowie, Pani Bożena Tatuśko oraz Wicestarosta Pan Andrzej Protasewicz. Następnie rozpoczęła się rywalizacja sportowa. Zwycięsko z tego pojedynku, wyszła reprezentacja naszej szkoły pokonując koleżanki z SP3 Sławno, 2:0 w setach. Tym samym, młode siatkarki, awansowały do zawodów regionalnych. Oprócz nauki na lekcjach wychowania fizycznego pod kierunkiem nauczycieli, dziewczęta, trenują w Klubie Siatkarskim Stocznia Darłowo.

Skład reprezentacji szkoły: Bagnucka Hanna 6c, Nowak Weronika 6a, Rynkowska Hanna 6b, Kowalska Wiktoria 6f, Gręda Wiktoria 6e, Mosiewicz Aleksandra 6c, Wieczorek Wiktoria 6c, Siwek Diana 7c, Skrzypczyńska Magdalena 5c, Kubarek Julia 5b.

Opiekunem drużyny była Agata Woźniak.