Liga warcabowa - podsumowanie

19 września 2020 godz. 17:26:56

Liga warcabowa - podsumowanie

W roku szkolnym 2019/2020 warcabistom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie udało się rozegrać trzy turnieje z zawodnikami z całej Gminy Darłowo, Gminy Malechowo (Ostrowiec) oraz z SOSW dla DiMN w Sławnie.
Z powodu pandemii zakończenie Ligi było inne niż dotychczas, ale jak zwykle warcabiści stanęli na wysokości zadania.

Dla niektórych warcaby to po prostu rodzaj gry planszowej,  dla innych ciekawa dyscyplina sportu, ale dla warcabistów z SP3 to szkoła strategicznego myślenia oraz wspaniała pomoc w nabyciu umiejętności podejmowania właściwych decyzji. Uczeń klasy 7d, Bartosz Paszkowski swoją przygodę z warcabami 100-polowymi zaczął dwa lata temu. Wielkie zaangażowanie, determinacja oraz regularny trening, dziś doprowadziły go do podium!

W roku szkolnym 2019/2020 Bartek pokonując po drodze 59 uczestników, wywalczył I miejsce!

To oczywiście, nie koniec sukcesów naszych warcabistów. Prawdziwy miłośnik gry w warcaby stupolowe, uczeń klasy 3 c Jakub Wójcik został najlepszym zawodnikiem do lat 10 i za swoją intensywną pracę otrzymał puchar oraz nagrodę rzeczową.

Ponadto, osiem osób nie opuściło ani jednego dnia rozgrywek i zdobyło medale za wzorową frekwencję:

Zofia Kisielewska - uczennica klasy 8 a,
Hanna Kasprzykowska – klasa 3 a,
Nina Lubowiecka – klasa 7 g,
Jakub Wójcik - klasa 3 c,
Igor Borkowski - klasa 2 b,
Bartosz Paszkowski – klasa 7d,
Marceli Lubowiecki – klasa 7 g,
Wiktor Jachowski – klasa 4 d.

Gratulujemy wielkich sukcesów warcabistom z SP3 w roku szkolnym 2019/2020.

Marta Sołtan