Rozstrzygnięcie Konkursu „Sławny Dyslektyk”

11 października 2020 godz. 17:38:01

Rozstrzygnięcie Konkursu „Sławny Dyslektyk”

Albert Einstein, Walt Disney, Winston Churchill, Pablo Picasso, Leonardo da Vinci, Mozart, Adam Mickiewicz, Andy Warhol, Anthony Hopkins, Agatha Christie, John Lennon – ich wszystkich łączy właśnie dysleksja.

Dyslektycy są niesamowicie kreatywni i bardziej wrażliwi na otoczenie. Mają wyczulone zmysły, żywą wyobraźnię i są wyposażeni w niezwykłą intuicję. To wszystko sprawia, że osoby z dysleksją, które pokierują swoją edukację i karierę w odpowiedni sposób, mogą stać się naprawdę wybitnymi jednostkami. I to w każdej dziedzinie!

Przyglądając się biografiom znanych dyslektyków można stwierdzić, że w większości osiągnęli oni swój sukces nie pomimo dysleksji, a właśnie dzięki niej! Kreatywność, nieszablonowość, odwaga, determinacja, wytrwałość  – właśnie to sprawia, że dysleksja często zamiast przekleństwem, może stać się prawdziwym darem. Wystarczy w odpowiedni sposób pokierować swoimi umiejętnościami i wykorzystać mocne strony, by osiągnąć naprawdę wiele!

Dysleksja inspiruje do (nie)zwykłych działań!

Oto wyróżnieni uczniowie szkolnego konkursu „Sławny dyslektyk”

• Szymon Rakowski kl. 4a
  • Przemysław Brzozowski kl. 6c