Finał konkursu „Nasze ptaki”

17 listopada 2020 godz. 15:38:47

Finał konkursu „Nasze ptaki”

2 listopada 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie odbył się finał konkursu plastycznego dla przedszkolaków „Nasze ptaki” , zorganizowanego w ramach projektu „Ekodetektywi”, który realizowany jest dzięki grantowi finansowanemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a partnerem konkursu Fundacja „Za górami, za lasami”.

Konkurs skierowany był do dzieci z najstarszych grup, czyli pięcio-  i sześciolatków z darłowskich przedszkoli. Należało wykonać pracę plastyczną, na której przedstawiony miał być  jeden z gatunków ptaków, którego możemy spotkać w naszym rodzinnym Darłowie.

Technika pracy była dowolna. Każdy przedszkolak mógł wykonać tylko jedną pracę.

Na konkurs wpłynęło bardzo wiele ciekawych wytworów. Dzieci wykazy się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Zaskoczyły nas dorosłych swoim spojrzeniem na otaczający je świat. Wybór był niezwykle trudny. Jury wzięło pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonanej pracy, bo przecież konkurs był skierowany do przedszkolaków.

Oto jego wyniki. Równorzędne nagrody główne otrzymali: Marcin Michalak z Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Janiny Porazińskiej, Oskar Misztal z Niepublicznego Przedszkola Great Sasetka oraz Gabriela Drewniak z Niepublicznego Przedszkola Promyczek. Przyznano także 10 wyróżnień, otrzymali je: Lena Śliwińska, Antoni Kopacz, Natalia Malec, Monika Lauda, Nikodem Melanik, Oliwier Duła z Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Janiny Porazińskiej; Dominik Bałbatun i Maria Barancewicz z Niepublicznego Przedszkola Promyczek oraz Leon OlszamowskiNikodem Hałat z Niepublicznego Przedszkola przy Szkole. Na zwycięzców konkursu czekały bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym mikroskopy, puzzle, memory, książki i przewodniki o ptakach oraz kredki, których pula przekroczyła 800 zł. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.