Dzień Ziemi

2 maja 2021 godz. 14:30:01

Dzień Ziemi

Coroczne obchody Dnia Ziemi mają bardzo ważny cel. Ten dzień ma przypominać o tym, abyśmy dbali o środowisko i ekologię. Warto pamiętać, że troska o środowisko jest obowiązkiem każdego z nas! Ziemia jest naszym domem, a więc powinniśmy o nią dbać. Na lekcji wychowania fizycznego przeprowadzona została pogadanka Co możemy zrobić w naszych domach, aby cały rok, a nie tylko jednego dnia świętować Dzień Ziemi? Każdy z uczniów zadeklarował-segregować odpady, unikać opakowań foliowych, oszczędzać wodę, wyłączać światło, gdy nie jest potrzebne, używać materiałowych toreb na zakupy, oszczędzać papier, unikać kupowania rzeczy z plastiku.  Ponadto uczniowie podjęli sie uczczenia tego dnia poprzez – 60 minutową aktywność fizyczną z wykorzystaniem własnych środków transportu, takich jak rower czy hulajnoga. Niektórzy wybrali się na na spacer na własnych nogach.

B. Żmuda