,,Lirycznie zaszczepieni”

25 maja 2021 godz. 16:20:17

,,Lirycznie zaszczepieni”

W ramach akcji #SzczepimySię został ogłoszony przez Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie  konkurs dla uczniów klas 5-7 szkół podstawowych. Wzięli w nim również uczniowie naszej szkoły: Weronika Machyna (6A), Jan Płóciennik (6A), Paulina Adamska (7F), Rozalia Piestrak (7F)

Celem konkursu było poruszenie problematyki szerzenia się zakażeń wirusem SARS-COV-2 w kontaktach bezpośrednich. Zainspirowanie młodzieży do twórczego propagowania szczepień jako skutecznej formy profilaktyki, rozwijanie umiejętności literackich oraz wzbogacanie słownictwa uczestników konkursu.

W konkursie należało napisać autorski utwór poetycki, o pozytywnym przekazie, poruszający tematykę profilaktyki koronawirusa SARS-COV-2 oraz szczepień przeciw COVID-19. Trudnością dla młodych poetów były ograniczenia liczby słów, znaków, wersów. Jednak świetnie dali sobie radę! Zapraszam do lektury.

Angelika Kuriata