23 września 2022 godz. 18:08:57

Międzynarodowy Dzień Kropki staje się coraz bardziej popularnym świętem.

W tym dniu dzieci poprzez zabawę wyrażają swoją kreatywność i odwagę.

Dziś - 15 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie radośnie obchodzili święto kropki. Szkolne korytarze zdobiły barwne stroje uczniów w najróżniejsze kropeczki. Nauczyciele zorganizowali wiele ciekawych zabaw tematycznych, które pomogły poznać mocne strony uczniów i rozwinąć ich talenty.

W centralnym punkcie szkoły na ścianie pojawiła się Vashti - bohaterka książki pt. „The Dot”, która dzięki małej kropce uwierzyła w siebie i swoje możliwości. Wszystkie klasy wzięły udział w ozdabianiu tytułowej dziewczynki za pomocą wykonanych przez siebie kolorowych kropek.

W świetlicy szkolnej powstała kropkowa fotobudka oraz tablica konkursowa „ile kropek ukryło się na plakacie”.

Międzynarodowy dzień kropki jak co roku upłynął w miłej atmosferze wspólnych działań.

Kropka kojarzy się z zakończeniem, jednak dzisiejszy dzień pokazuje, że wszystko zacząć może się od kropki.