AKTYWNA TABLICA 2024

19 września 2024 godz. 13:19:27

AKTYWNA TABLICA 2024

Nasza szkoła zakwalifikowała się do rządowego programu „Aktywna Tablica 2024”. W programie Aktywna Tablica 2020-2024 dotację mogły otrzymać m. in. szkoły podstawowe, do których uczęszczają uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz uczniowie posiadający różnorodne zaburzenia rozwojowe utrudniające lub uniemożliwiające prawidłowy proces kształcenia.

Program „Aktywna Tablica” zakłada wsparcie dla szkół podstawowych w wysokości 35 tys. zł na zakup pomocy dydaktycznych lub narzędzi do terapii. Dofinansowanie wynosi 80% całej kwoty przeznaczonej na zakupy objęte dotacją. Pozostałe 20% sumy zostanie pokryte z budżetu Miasta Darłowo.

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach programu zakupimy komputer, monitor interaktywny, stół i podłogę interaktywną, pakiety aplikacji i programów terapeutycznych, które ułatwią prowadzenie zajęć i uatrakcyjnią prowadzone zajęcia terapeutyczne. Całkowity koszt zakupu to 43 750 zł.

Uczestnictwo w programie „Aktywna Tablica 2024” stanowi istotny element w kierunku unowocześnienia naszej szkoły i zapewnienia wszystkim uczniom, także niepełnosprawnym, dostępu do nowoczesnych metod kształcenia.

Jesteśmy przekonani, że to działanie przyczyni się do podniesienia poziomu edukacji oraz jakości zajęć rewalidacyjnych i terapeutycznych.

Ewa Jaźwińska