Uczniowie SP3 na farmie wiatrowej

20 września 2024 godz. 15:51:35

Uczniowie SP3 na farmie wiatrowej

19 września br. uczniowie klasy VIIIA uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do kompleksu farm wiatrowych zlokalizowanych na terenie gminy Darłowo.

Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w centrum zarządzania farmą wiatrową, gdzie młodzież poznała sposoby monitorowania pracy turbin i kontrolowania ich wydajności za pomocą nowoczesnych technologii. Ponadto, uczniowie wysłuchali wykładu o parkach wiatrowych zarządzanych przez firmę Wind Service z Sińczycy.

Największą atrakcją wycieczki była możliwość wejścia do wnętrza turbiny wiatrowej. Ósmoklasiści, pod asystą specjalisty, mieli okazję zajrzeć do środka i zobaczyć wszystkie parametry pracy wiatraka. Ta nietypowa atrakcja pozwoliła im poznać technologię działania elektrowni wiatrowej z zupełnie nowej perspektywy.

Wycieczka na farmę wiatrową okazała się niezwykle wartościową lekcją fizyki nie tylko w kontekście naukowym, ale także społecznym i ekologicznym. Uczniowie wrócili do szkoły pełni nowych informacji i zainspirowani do zgłębiania tematyki odnawialnych źródeł energii.

Marta Sołtan

Karolina Czarnuch