Klasy 1D i 2D w Ogrodach Hortulus Spectabilis

22 września 2024 godz. 16:36:30

Klasy 1D i 2D w Ogrodach Hortulus Spectabilis

20 września br. uczniowie klasy Id i IId uczestniczyli w wycieczce do Ogrodów Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. W tym malowniczym miejscu nasi uczniowie mogli zmierzyć się w zawodach w labiryncie grabowym, w którym zwycięzcą okazała się klasa młodszych kolegów i koleżanek. Ale to nie wszystko. Mogliśmy podziwiać piękne wielobarwne ogrody tj. Ogród Lawendowy, Sekretny Ogród Czerwonej Róży, Modernistyczny Ogród Traw oraz Ogród Kwiatów Orientu itd.

Na Wzgórzu Monte Flori był czas na odpoczynek i szybką przekąskę, gdzie w piknikowym nastroju nabieraliśmy siły by wyruszyć na Wieżę widokową aby podziwiać piękno barw ogrodów, których jeszcze nie zwiedziliśmy. To tam zobaczyliśmy kolejne miejsce, które postanowiliśmy odwiedzić. Był to Kamienny Krąg i zegar kwantowy oraz Dolmen Anastazji.

Niestety mimo pięknej pogody nie wszystko udało się nam zobaczyć – więc być może jeszcze tu wrócimy.

Aldona Sikorska-Barancewicz,

Anna Stefaniak,