Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

15 października 2019 godz. 21:16:46

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

Już po raz trzeci nasza szkoła uczestniczyła w IX  Dniu Tabliczki Mnożenia, któremu towarzyszy  hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie mają okazję do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Dorośli natomiast mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia na przerwach. Egzaminatorami byli właśnie uczniowie to oni  tworzyli  Komisje Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy  przepytywali kolegów i koleżanki oraz osoby dorosłe.

Wszyscy, którzy poprawnie odpowiedzieli otrzymali certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Organizatorzy lokalni ŚDTM 2019