Program Domowych Detektywów

31 października 2019 godz. 19:14:27

Program Domowych Detektywów

„Jaś i Małgosia na tropie”   Pierwszy zeszyt za nami

Pierwszy komiks o przygodach Jasia i Małgosi przedstawiał prawdy i mity na temat alkoholu. Innymi słowy, pokazywał, co jest prawdą, a co niektórzy ludzie niesłusznie biorą za prawdę.

Bohaterami komiksu okazała się dwójka młodych detektywów – Jaś i Małgosia. Detektywi dowiedzieli się, że niejaka Ewka Zalewa opowiadała dzieciom kłamstwa na temat alkoholu, na przykład, że alkohol dodaje energii i siły.

Praca uczniów nad zadaniami znajdującymi się w pierwszym zeszycie okazała się przyjemna i wciągająca, kiedy wykonywali je wspólnie z rodzicami bądź innymi członkami rodziny. Uczniowi byli zaskoczeni wspomnieniami rodziców, którzy w zadaniu „Podroż w czasie” cofnęli się do chwili, gdy sami byli w szóstej klasie. Zarówno uczniowie, jak i rodzice poznali kilka ważnych informacji o alkoholu.

Uczniowie nie mogą doczekać się już kolejnych zeszytów.

Życzymy dobrej zabawy przy rozwiązywaniu zadań z rodzicami bądź innymi osobami z którymi utworzyliście domowe drużyny.

POWODZENIA

Pedagog szkolny: Edyta Filewicz